SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

ODWAŻNY STYL, ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA I NIEZWYKŁY KOMFORT PODRÓŻOWANIA

Rozpoczęcie sprzedaży: druga połowa 2021 r.

  

Nowy Citroën C5 X to wyjątkowe połączenie elegancji sedana, dynamicznej linii kombi i podwyższonej sylwetki SUV-a. Samochód zapewnia pasażerom unikalny komfort dzięki zastosowaniu rozwiązań programu Citroën Advanced Comfort®, które tworzą we wnętrzu klimat kojarzący się z wygodnym salonem. Zaawansowane technologie, m.in. udoskonalony wyświetlacz Head-Up, system półautonomicznej jazdy czy nowy interfejs komunikacyjny z ekranem dotykowym 12" i funkcją rozpoznawania głosu  ułatwiają codzienną eksploatację samochodu.   

I POZNAJ NOWY MODEL

ODWAŻNY STYL NADWOZIA

Silhouette3_CL.21.009.016_1500X500

Nowy Citroën C5 X to powiew świeżości w tradycyjnym segmencie sedanów klasy średniej, do którego należy. Duża pokrywa tylna i niski próg załadunku zapewniają doskonały dostęp do bagażnika. Długa maska, aerodynamiczne i wysoko poprowadzone linie nadwozia oraz wydatne nadkola z tyłu tworzą niepowtarzalną, opływową sylwetkę. W porównaniu do tradycyjnych sedanów samochód wyróżnia się podwyższonym nadwoziem i dużymi kołami o średnicy 720 mm, które z pewnością zostaną docenione przez miłośników SUV-ów. Nowy Citroën C5 X ma imponujące wymiary:


- długość: 4,805 mm,
- szerokość: 1,865,
- wysokość: 1,485 mm,
- rozstaw osi: 2,785 mm.

Przód i tył samochodu zaprojektowano zgodnie z nową identyfikacją Citroëna, nawiązującą do kształtu litery V.

ZAPROSZENIE DO PODRÓŻY W WARUNKACH UNIKALNEGO KOMFORTU

Wnętrze przypominające salon na kołach

Confort_CL-21.009.011_1500X500

Fotele Advanced Comfort w Nowym Citroënie C5 X zapewniają wzorowy komfort dzięki połączeniu wyściółki o dużej gęstości z grubą pianką strukturalną. Smukła deska rozdzielcza tworzy wrażenie niezwykłej przestronności. Pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji mnóstwo przestrzeni na nogi i nad głowami, wnętrze jest przy tym bardzo szerokie. Bagażnik jest równie funkcjonalny, co w samochodach z nadwoziem kombi. Jego pojemność wynosi 545 litrów, a po złożeniu oparć siedzeń wzrasta do 1640 l. Pokrywa bagażnika ma funkcję bezdotykowego, elektrycznego sterowania. Duża powierzchnia przeszklona 360° zapewnia doskonałe doświetlenie kokpitu, a laminowane szyby z przodu i z tyłu zwiększają komfort akustyczny. Citroën C5 X wyposażony jest w zawieszenie Citroën Advanced Comfort®, które tworzy wrażenie podróżowania latającym dywanem.  

E-KOMFORT HYBRYDY PLUG-IN

EConfort_CL.21.009.007_1500X500

Nowy Citroën C5 X dostępny jest w wersji z napędem hybrydowym plug-in o mocy 225 KM. Zasięg w trybie elektrycznym przekracza 50 km i jest wystarczający w przypadku większości codziennych przejazdów, a prędkość maksymalna sięga 135 km/h. W codziennym użytkowaniu można korzystać wyłącznie z napędu zeroemisyjnego, ładując samochód w domu, pracy czy w publicznej stacji ładowania. Citroën C5 X wyznacza nowy standard przyczepności i komfortu dzięki aktywnemu zawieszeniu Citroën Advanced Comfort. To unikalne rozwiązanie zaprasza do podróżowania w trybie ë-komfort, który wyróżnia się cichą, płynną, bezproblemową i pozbawioną wibracji jazdą.   

TECHNOLOGIE, KTÓRE ZAPEWNIAJĄ DOSKONALE SAMOPOCZUCIE

Technologies_CL-21.009.027_1500X500

Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w innowacyjny, rozszerzony o nowe funkcje wyświetlacz Head-Up, który prezentuje wszelkie niezbędne informacje w polu widzenia drogi. System ogranicza w ten sposób obciążenie kierowcy podczas jazdy. W samochodzie debiutuje nowy interfejs komunikacyjny My Citroën Drive Plus, połączony z ekranem dotykowym HD 12" o wyglądzie tabletu. System ma funkcję rozpoznawania głosu.
Citroën C5 X wyposażony jest w liczne systemy wspomagających kierowcę, m.in:
- Highway Driver Assist, system półautonomicznej jazdy opracowany przez Citroëna,
- System kontroli martwego pola dalekiego zasięgu (70 m),
- System kontroli ruchu poprzecznego z tyłu, który wykrywa ruch z tyłu samochodu podczas cofania,
- System Top 360 Vision, który ułatwia manewrowanie dzięki wizualizacji obrazu otoczenia samochodu na tablecie dotykowym.

Top