SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
1800x681-Hypnos.jpg

Hypnos


HYPNOS

KREATYWNOŚĆ I TECHNOLOGIA

Hypnos to wyjątkowo rasowy crossover. Jest bogato wyposażony w kreatywne rozwiązania technologiczne zapewniające doskonałe osiągi i poszanowanie środowiska. Pasażerowie mogą liczyć na wysublimowane, a zarazem mocne wrażenia podczas jazdy.

INNOWACYJNA I RASOWA SYLWETKA

Dzięki dynamicznej rzeźbie sylwetki – wyznaczonej łagodnymi i zarazem prężnymi liniami – samochód koncepcyjny Hypnos emanuje rzadko spotykaną elegancją i siłą. Przyczyniają się do tego między innymi:

  • wyraźnie zaznaczone nadkola
  • napięte linie pokrywy silnika
  • wysoki pas nadwozia.

Głęboka i świetlista szarość lakieru podkreśla rasowy wygląd karoserii – odcień zmienia się w zależności od stopnia natężenia światła.

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Innowacyjna i rasowa sylwetka

NOWATORSKA KONSTRUKCJA

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Dostępność

Dostępność

Otwierane przeciwstawnie drzwi ułatwiają wejście do środka, a pokrywa typu cargo zapewnia optymalny dostęp do bagażnika.
Drzwi samochodu koncepcyjnego Hypnos robią duże wrażenie swoim wyglądem i wpisują się w jego funkcjonalizm – to element samochodu, którego powołaniem są dalekie podróże.

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Kabina

Kabina

Przestrzeń zarezerwowana dla pasażerów jest zorganizowana wokół czterech foteli składających się z licznych, pryzmatycznych elementów, które zależnie od potrzeby mogą się w mniejszym lub większym stopniu napełniać powietrzem i zapewnić wsparcie lędźwiowe lub grzbietowe. Fotele są rozmieszczone spiralnie, po obu stronach centralnej śruby.

KREATYWNE WNĘTRZE

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Kreatywne wnętrze

Wnętrze, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, silnie kontrastuje z jednolitym kolorem karoserii.
Kabina pasażerska została zaprojektowana w sposób niezwykle wyrafinowany, z zastosowaniem szlachetnych materiałów, takich jak skóra i matowe aluminium. Na pokładzie panuje atmosfera komfortu w najlepszym wydaniu. Bez wątpienia Hypnos może się zaliczać do kategorii samochodów wyjątkowych.

INTENSYWNE WRAŻENIA Z JAZDY

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Funkcja boost

Funkcja "boost"

Przy silnym wciśnięciu pedału przyspieszenia funkcja "boost" łączy moment obrotowy silnika spalinowego z momentem obrotowym silnika elektrycznego. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km w ciągu 9,4 sekundy. Dystans 1000 metrów od startu do zatrzymania zostaje przebyty w 31 sekund.

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Zawieszenie hydrauliczne

Zawieszenie hydrauliczne

Hypnos został wyposażony w zawieszenie hydrauliczne trzeciej generacji. To rozwiązanie technologiczne zapewnia niezwykły komfort jazdy, a ponadto gwarantuje wzorcowe możliwości jezdne.

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – 4x4

4x4

W przypadku silnego przyspieszenia lub słabej przyczepności samochód przechodzi w tryb napędu na cztery koła dzięki umieszczonemu z tyłu silnikowi elektrycznemu. Zapewnia to większą skuteczność przeniesienia napędu i wykorzystanie pełnego potencjału samochodu koncepcyjnego Hypnos, niezależnie od stanu nawierzchni. 

NAPĘD HYBRYDOWY

Inteligentny mechanizm samochodu koncepcyjnego Hypnos to silnik spalinowy Diesla 2.0 HDi FAP o mocy 200 KM (z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów) sprzężony z silnikiem elektrycznym o mocy 50 KM, umieszczonym na poziomie tylnego mostu.
Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Zero Emission Vehicule

Zero Emission Vehicule

Za sprawą hybrydowego układu napędowego Hypnos jest przyjazny dla środowiska. Tryb jazdy miejskiej ZEV (Zero Emission Vehicule) pozwala przejść na napęd wyłącznie elektryczny. 

Samochód koncepcyjny Citroën Hypnos – Stop&Start

Stop & Start

Hypnos został także wyposażony w system Stop & Start o dużej mocy, który umożliwia przejście silnika spalinowego w stan czuwania podczas stania w korku lub kiedy pojazd stoi na jałowym biegu (zużycie paliwa 4,5 l/100 km w cyklu mieszanym, przy emisji CO2 120 g/km).

Top