SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
1800x681_concept-car-citroen-revolte

Revolte


REVOLTE

UROCZY, ORYGINALNY I ELEKTRYZUJĄCY

Mały, niezwykle elegancki miejski samochód – model koncepcyjny Revolte emanuje luksusem z nutą zuchwałości i pełnym energii dynamizmem. Wykorzystano w nim innowacyjne technologie, takie jak hybrydowy układ napędowy z możliwością doładowania.

ORYGINALNE DZIEDZICTWO

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Oryginalne dziedzictwo

Nowoczesny wygląd samochodu koncepcyjnego Revolte jest efektem prowokacyjnego podejścia do formy, które przyświecało również projektantom jego słynnego przodka – Citroëna 2CV. Jednak w modelu Revolte twórczo zakwestionowano wszystkie elementy kultowego Citroënie 2CV, które do dziś tworzą jego mit.

DYNAMICZNA SYLWETKA

Dynamiczne linie, niewielkie rozmiary, pięknie rzeźbione boki... Revolte przełamuje tradycyjne pojęcie luksusu – przez nowoczesną koncepcję stylistyczną, która znamionuje modele najwyższej klasy.
Dzięki swoim niewielkim gabarytom Revolte wyróżnia się energią i zrywnością.
Niski i dobrze osadzony na swoich czterech kołach Revolte daje pewność, że łatwo upora się ze wszystkimi problemami w ruchu miejskim.

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Dynamiczna sylwetka

PROWOKACYJNY STYL

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Prowokacyjny styl

Samochód koncepcyjny Revolte skupia w sobie cechy nieodnoszące się bezpośrednio do wzorców świata motoryzacyjnego.
Ma muskularną sylwetkę, gotową w każdej chwili zerwać się do drogi: świadczą o tym wydatne nadkola, zaokrąglona pokrywa silnika czy interesujące przetłoczenia na bokach karoserii.
Zaskakuje kolor nadwozia – zrezygnowano z tradycyjnych dla luksusowego segmentu ciemnych barw, na rzecz intensywnego i pełnego blasku fioletu.

LUKSUSOWA KABINA

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – 3-osobowe wnętrze

3-osobowe wnętrze

Konstrukcja wnętrza Revolte zaskakuje rozwiązaniami dotąd niespotykanymi w tej kategorii samochodów.
Zaproponowano trzy miejsca, zaprojektowane z myślą o odprężeniu i wypoczynku, o wymiarach zbliżonych raczej do gabarytów mebli w salonie.

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Kanapa

Kanapa

W przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów umieszczono nowoczesną kanapę o łagodnych liniach. Zajmuje cały tył pojazdu, a także miejsce zwykle zarezerwowane dla pasażera siedzącego z przodu. Dzięki temu rozwiązaniu jeden z pasażerów siedzących z tyłu ma możliwość rozprostowania nóg i podróżowania w niezwykle komfortowych warunkach.

ZUCHWAŁE KOLORY I MATERIAŁY

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Zuchwałe kolory i materiały

Przeciwstawnie otwierane drzwi ułatwiają dostęp do wnętrza, które mieni się wieloma kolorami jak paleta tęczowych cieni do powiek. Wśród elementów wykończenia znajdziemy:

  • czarną skórę z przeszyciami
  • gruby aksamit w karminowym kolorze
  • lśniące aluminium.

Wyeliminowano zatem klasyczne materiały, takie jak drewno czy tkaniny o konwencjonalnej kolorystyce. W kabinie Revolte panuje zdecydowanie ekstrawagancka, choć luksusowa atmosfera.

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

W samochodzie koncepcyjnym Revolte innowacyjne rozwiązania łączą się z luksusowymi detalami.
Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Ekran dotykowy

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy na desce rozdzielczej jest obramowany kryształami w kolorze nasyconej czerwieni – wyglądają jak efekt pracy jubilera. Dzięki nim ekran jest dobrze widoczny z każdej części kabiny. Kryształy kryją też wywietrzniki systemu nawiewu kabiny.

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Tylna kanapa

Tylna kanapa

Szykowna i elegancka tylna kanapa jest nie tylko efektownym elementem stylistyki pojazdu, to także pomysłowy schowek na elektryczne akumulatory Revolte.

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Dach

Dach

Dach samochodu pokrywają komórki fotowoltaiczne, dostarczające energię urządzeniom elektronicznym na pokładzie. Dzieje się tak również na postoju, dzięki czemu samochód nie pobiera energii z akumulatorów.

Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Szklany klosz

Szklany klosz

Na masce samochodu z przodu przyciąga wzrok szklany klosz chroniący osłonę chłodnicy. Przezroczysty klosz jest podświetlany, co wspaniale podkreśla logo Marki: szewrony.

NOWOCZESNY AKTYWISTA

Revolte jest nowoczesny i niezwykle wyrafinowany, także w konstrukcji silnika. Wyróżnia się hybrydowym układem napędowym z możliwością ładowania. System ten charakteryzują następujące rozwiązania:

  • tradycyjny silnik spalinowy o niewielkiej pojemności skokowej, współpracujący z silnikiem elektrycznym, przy czym każdy z nich osobno może napędzać koła 
  • zdolność do jazdy w trybie ZEV (Zero Emission Vehicule), czyli całkowicie elektrycznym, co pozwala uniknąć emisji CO2 
  • możliwość ładowania akumulatorów zasilających silnik elektryczny.
Samochód koncepcyjny Citroën Revolte – Nowoczesny aktywista
Top