SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
1800x681_concept-car-citroen-tubik

Tubik


TUBIK

PRZYWRÓCIĆ SENS PODRÓŻOWANIU

Odległość do pokonania schodzi dziś na dalszy plan, a najważniejszy staje się czas przejazdu. Ambitnym celem projektantów samochodu koncepcyjnego Citroëna Tubik jest przywrócenie sensu podróżowania.

RZUT OKA NA SYLWETKĘ

Czerpiąc inspirację z Citroëna Typu H, określanego z czułością mianem "TUB", zespół projektantów Tubika umiejętnie połączył wyrazisty styl z wysublimowanymi kolorami i materiałami, osiągając efekt wyrafinowania i komfortu.
Tubik ma te same wymiary co jego słynny poprzednik (szerokość: 2,08 m, wysokość: 2,05 m, długość: 4,80 m) i mieści się w nim dziewięć osób.

Samochód koncepcyjny Tubik – Rzut oka na sylwetkę

OTWARTY NA ŚWIAT

Samochód koncepcyjny Tubik – Otwarty na świat

Proste i estetyczne powierzchnie nadwozia łączą dużą panoramiczną szybę i dwie pary drzwi, które zapewniają swobodny dostęp do stanowiska kierowcy i do kabiny pasażerskiej.
Podczas gdy drzwi kierowcy otwierają się skrzydłowo, drzwi boczne uwalniają cały prawy bok, otwierając się ruchem po okręgu.

CREATIVE …

Zajmując miejsce za kierownicą Tubika, kierowca wkracza w świat nowoczesnej technologii, którego centralnym punktem jest stanowisko prowadzenia.
Projektanci nazwali je "cyklotronem": fotel, pedały, kierownica i wyświetlacz na wysokości wzroku kierowcy tworzą jedną całość rozświetloną półokrągłymi liniami.

Samochód koncepcyjny Tubik – Créative…

…TECHNOLOGIE

Samochód koncepcyjny Tubik – … Technologie

Kierowca jest identyfikowany przez odczyt linii papilarnych. Steruje urządzeniami pokładowymi za pomocą ekranów dotykowych, mając przed oczami wszystkie informacje konieczne do prowadzenia. Prezentuje je wyświetlacz na wysokości wzroku i ekran umieszczony pośrodku kierownicy. Jest na nim także dostępny obraz z kamery cofania i z lusterka wstecznego. 

Dzięki zastosowaniu technologii Hybrid4 Tubik utrzymuje poziom emisji CO2 porównywalny do klasycznej limuzyny. Układ napędowy Full hybrid Diesla zwiększa autonomię samochodu, a napęd na cztery koła zapewnia optymalną sterowność.

Samochód koncepcyjny Tubik – Technologia Hybrid4

Tubik jest wyposażony w 22-calowe koła z ogumieniem "tall & narrow" z bardzo niskim oporem toczenia, zmniejszającym zużycie paliwa.

Samochód koncepcyjny Tubik – 22-calowe koła

Tubik ma zawieszenie Hydractive, które pozwala na utrzymanie stałego prześwitu dzięki sterowaniu w czasie rzeczywistym. Automatyczne obniżenie przy dużej prędkości przyczynia się do lepszej aerodynamiki i zmniejszenia zużycia paliwa oraz emisji CO2.

Samochód koncepcyjny Tubik – Zawieszenie Hydractive
Top