SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

CITROËN C5 AIRCROSS ZWYCIĘZCA W PLEBISCYCIE „AUTO LIDER 2020”!

  • Citroën C5 Aircross po raz kolejny doceniony: w plebiscycie „Auto Lider 2020” otrzymał nagrodę dla najlepszego kompaktowego SUV-a.
  • Już przeszło 100 tys. egzemplarzy tego samochodu zostało sprzedanych na całym świecie. Dzięki temu C5 Aircross znacząco przyczynił się do wzrostu sprzedaży całej marki.
  • Od stycznia 2020 r. w sprzedaży jest dostępna także wersja z napędem hybrydowym.

Organizowany przez redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto” plebiscyt „Auto Lider” to jeden z najstarszych i największych tego typu konkursów w Polsce. W tym roku czytelnicy obu magazynów oraz internauci wybierali najlepsze samochody w 14 kategoriach. Citroën C5 Aircross został sklasyfikowany w kategorii kompaktowy crossover/SUV i w tej klasie zdobył najwięcej głosów czytelników.
SUV Citroën C5 Aircross proponuje świeże spojrzenie na kanony stylistyczne obowiązujące w tym segmencie i prezentuje silny oraz zdecydowany wizerunek pozbawiony agresji. Silne i muskularne nadwozie samochodu wyróżnia się za sprawą zrównoważonej sylwetki z wysoko usytuowaną maską i łagodnie zarysowanej bryły podkreślonej masywnymi wykończeniami. Komfortowa kabina samochodu dzięki solidnej i zaprojektowanej w poziomie desce rozdzielczej daje poczucie siły i przestrzeni. SUV Citroën C5 Aircross, wpisujący się w założenia programu Citroën Advanced Comfort®, inicjuje znaczące zmiany w segmencie, oferując nową jakość komfortu i przestrzeni w kabinie. Jest też pierwszym samochodem z nowym systemem zawieszenia wyposażonym w progresywnie działające poduszki hydrauliczne Progressive Hydraulic CushionsTM, który lepiej tłumi nierówności drogi i zapewnia niezrównany komfort jazdy, typowy dla marki Citroën.
Od momentu premiery C5 Aircross znalazł już przeszło 100 tys. nabywców, co stawia go w czołówce sprzedaży samochodów marki Citroën. Ten sukces sprzedażowy przyczynił się znacząco do dynamiki wzrostu Citroëna, stawiając go na prowadzeniu pod względem wskaźnika wzrostu wśród 12 najlepiej sprzedających się marek samochodów w Europie.
Gama modeli C5 Aircross wzbogaciła się niedawno o model z napędem hybrydowym. Jednostka napędowa tego modelu składa się z silnika spalinowego PureTech 180 KM i silnika elektrycznego o mocy 80 kW. Silnik elektryczny jest zasilany z wysokonapięciowego akumulatora Li-Ion 200 V, 13,2 kWh. W trybie hybrydowym oba silniki pracują wspólnie, generując przenoszoną na przednie koła łączną moc 225 KM, dzięki czemu oferują spotęgowaną przyjemność prowadzenia przy niewielkim zużyciu paliwa. W codziennym użytkowaniu zespół napędowy może poszczycić się rekordową efektywnością energetyczną i emisją CO2 na poziomie zaledwie 39 g/km. Od stycznia br. model C5 Aircross Hybrid jest dostępny w Polsce.

Top