Przekierowanie nastąpi za sekund
Finland-Racing_DSK_747x400

KIERUNEK: ŚWIĄTYNIA PRĘDKOŚCI!

W ósmej rundzie sezonu zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT staje do rywalizacji w jednym z najsłynniejszych i najbardziej wymagających rajdów w kalendarzu WRC. W kokpicie C3 WRC po kolejnej fazie modyfikacji technicznych zasiądą trzy pary zawodników, reprezentujących francuski team:  Craig Breen – Scott Martin, Mads Østberg – Torstein Eriksen oraz Khalid Al Qassimi – Chris Patterson.

KOLEJNA FAZA UDOSKONALEŃ C3 WRC

Zespolić się w pełni z maszyną – to podstawowy cel, który stawiają sobie zawodnicy przed Rajdem Finlandii. To niezbędne, by coś ugrać w jednej z najszybszych rund w sezonie, której trasy wiodą przez gęste fińskie lasy. Zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT udowodnił, że potrafi doskonale przygotować samochód do tych trudnych warunków. Czterokrotnie (2008, 2011, 2012 i 2016) zwyciężał w Krainie Tysiąca Jezior. Tutaj precyzja ma jeszcze większe znaczenie niż przyczepność, dlatego zmieniono geometrię przedniej osi. Modyfikacja została gruntownie przetestowana przez Craiga Breena w niedawnym Rajdzie Estonii, przygotowującym zespół do startu w Finlandii. Dzięki temu Czerwoni dysponują dopracowanym i optymalnie zbalansowanym samochodem. Za kierownicą C3 WRC ponownie zasiądą Craig Breen i Mads Østberg, to zresztą ich ulubiona runda w sezonie. Irlandczyk i Norweg w fińskich lasach będą chcieli do maksimum wykorzystać doświadczenie, zdobyte w odpowiednio ośmiu i dwunastu startach w tym rajdzie. Największym osiągnięciem obu z nich było trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do rywalizacji wraca również Khalid Al Qassimi, który zadebiutował w Argentynie. Jego rola w tym dobrze mu znanym i wymagającym rajdzie będzie jednak inna. Kierowca z Emiratów Arabskich ma jeden cel: skoncentrować się na precyzyjnej jeździe i dojechać do mety.

NOWE ODCINKI

Biorąc pod uwagę prędkości osiągane podczas przejazdów, absolutną podstawą jest perfekcyjna znajomość trasy. Dobre przygotowanie pozwoli zawodnikom precyzyjnie pokonać niezliczone duże i małe wzniesienia, z których od lat słynie Rajd Finlandii. Ponad 20% tras zostało w tym roku wytyczonych na nowo: shakedown w Vesali, piątkowe odcinki Ässämäki (4/9) i Äänekoski (5/10) czy niedzielny Laukaa (20/22). Inne zostały częściowo zmodyfikowane w poszczególnych sekcjach. Zwłaszcza podczas pierwszych przejazdów sportowcy będą musieli znaleźć złoty środek, łącząc wiedzę zdobytą podczas rekonesansu z jazdą na 100% możliwości samochodu. Rajd Finlandii jest znany z minimalnych różnic w czasach pomiędzy startującymi. Szykuje się pasjonująca rywalizacja. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu letnich rajdów!

Pobierz pełną informację prasową z CITROËN MEDIA CENTER: https://media.citroenracing.com/en/temple-speed

Top