Przekierowanie nastąpi za sekund
citroennist

Marka prezentuje na salonie samochodów rekreacyjnych model Spacetourer

  • Citroën jest jednym z wiodących producentów kamperów. W 2019 roku umocnił pozycję drugiej marki motoryzacyjnej w Europie w tym segmencie.
  • Marka zaprasza fanów kamperów na Salon samochodów rekreacyjnych VDL 2019, który odbędzie się od 28 września do 6 października 2019 roku w Le Bourget pod Paryżem.
  • Z okazji 54. edycji salonu Citroën zaprezentuje na swoim stoisku model SpaceTourer The Citroënist Concept – wielofunkcyjny, nowoczesny koncepcyjny van wyposażony w mobilne technologie. Model, stworzony na bazie kampera, oferuje jeszcze więcej swobody dzięki specjalnie zaprojektowanemu rowerowi Rider The Citroënist by Martone. Jest przeznaczony dla amatorów przygody, którzy cenią sobie stały dostęp do mobilnych technologii i usług.
  • Citroën zaprasza również wszystkich odwiedzających na jazdy testowe samochodami marki w wersjach rekreacyjnych.

citroennist2

01. CITROËN: NUMER 2 WŚRÓD EUROPEJSKICH MAREK PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW

W tym roku Citroën będzie ponownie obecny na Salonie samochodów rekreacyjnych VDL 2019, który odbędzie się od 28 września do 6 października 2019 roku w Le Bourget pod Paryżem. Marka zaprezentuje swoje bogate know-how, dzięki któremu stała się obecnie jednym z wiodących producentów kamperów. To wielki sukces Citroëna, potwierdzony umocnieniem się na drugiej pozycji w rankingu marek motoryzacyjnych najchętniej wybieranych przez fanów kamperów.

Na koniec czerwca 2019 roku Citroën miał ponad 11,7% udziałów w europejskim rynku kamperów (+1,7 p.) i odnotowponad 29-procentowy wzrost liczby zarejestrowanych samochodów na czterech głównych europejskich rynkach: w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. O dynamicznym rozwoju Citroëna w tym segmencie świadczą dwa modele przystosowane do tego typu zabudowy: SpaceTourer i Jumper. To im marka zawdzięcza rozwój na tym rynku i wzrost sprzedaży odpowiednio o 68% i 4% w pierwszej połowie 2019 roku w porównaniu do pierwszej połowy 2018 r.

02. ZMODYFIKOWANY KAMPER NA BAZIE CITROËNA: SPACETOURER THE CITROËNIST CONCEPT

Nowoczesny, kultowy SpaceTourer stanowi idealną bazę do różnego rodzaju modyfikacji. Zaprezentowany po raz pierwszy publiczności na Salonie samochodowym w Genewie, kompaktowy i przyjazny dla użytkownika van SpaceTourer The Citroënist Concept jest tego najlepszą ilustracją. Nazwa modelu nawiązuje do najważniejszych cech marki, które cenią sobie jej fani: wyrazistej sylwetki i swobody w pełni komfortowego podróżowania, zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®. SpaceTourer The Citroënist, zaprojektowany i wyposażony z myślą o rekreacji, oferuje jeszcze większe możliwości ucieczki od codzienności, w szczególności dzięki unikatowemu i bardzo „trendy” rowerowi, opracowanemu z wykorzystaniem bogatego know-how partnerskiej firmy Martone.

SpaceTourer The Citroënist Concept to:

- Van o funkcjonalnym designie. Dla podkreślenia charakteru tego koncepcyjnego modelu SpaceTourer The Citroënist Concept Blanc przybiera elegancką czarno-białą kolorystykę nadwozia i wnętrza kabiny z akcentami w kolorze czerwonym Martone, który doskonale podkreśla boczną linię nadwozia, opony i oparcia siedzeń.

- Elastyczny towarzysz podróży. SpaceTourer The Citroënist Concept jest w całości wyposażony z myślą o zapewnieniu użytkownikom pełnej swobody na co dzień z zachowaniem dostępu do mobilnych technologii. Ten koncepcyjny kamper dysponuje specjalnym wyposażeniem wnętrza (z podnoszonym dachem) opracowanym przez europejskiego wykonawcę zabudów. Składają się na nie kuszetki dla 2 dorosłych osób, miejsce na rowery z zamontowanymi w podłodze szynami mocującymi oraz praktyczny, modułowy mebel multimedialny obejmujący biuro online i ekran TV.

- Solidny i praktyczny van. Jest to samochód przystosowany do intensywnego użytkowania, a podwyższone zawieszenie i napęd na cztery koła, wykonane przez firmę partnerską Automobiles Dangel, zwiększają jego możliwości jazdy po bezdrożach z zachowaniem komfortu podróżowania, trzymania się drogi i osiągów właściwych dla SpaceTourera. Silnik BlueHDi 150 KM S&S z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów zapewnia dużą moc i wszechstronność w każdej sytuacji.

- Zwiększona mobilność. SpaceTourer The Citroënist Concept może być wyposażony w unikatowy rower „Rider The Citroënist by Martone”, zaprojektowany we współpracy partnerskiej z firmą Martone. Rower ten, utrzymany w tej samej konwencji stylistycznej co samochód, jest dostępny w sprzedaży online na stronie www.lifestyle.citroen.com za cenę 950 euro, obok innych powiązanych z nim produktów „The Citroënist”.

03. CITROËN: MARKA O STULETNIEJ HISTORII

Popularna w szlachetnym tego słowa znaczeniu marka Citroën od zawsze działała w duchu zwiększania mobilności i możliwości ucieczki od codzienności szerokim rzeszom użytkowników. SpaceTourer The Citroënist Concept, wierny 100- letniej tradycji innowacyjności marki Citroën, z dumą prezentuje swoją przynależność do liczącej sobie już cały wiek historii marki zdobiącymi go wielkoformatowymi naklejkami „The Citroënist Est.1919”. SpaceTourer The Citroënist Concept był ostatnio eksponowany obok modeli Ami One Concept, 19_19 Concept i historycznych modeli marki w ramach Zlotu Stulecia zorganizowanego w połowie lipca br. w Ferté-Vidame (departament Eure-et-Loir). To doniosłe wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy kolekcjonerów modeli marki, odniosło prawdziwy sukces, goszcząc na swoim terenie ponad 60 tysięcy osób przybyłych z całego świata!


Na odwiedzających
Salon pojazdów rekreacyjnych 2019 VDL 2019 czekać będzie centrum jazd testowych Citroën, stanowiące swoisty łącznik między stuleciem marki a modelami koncepcyjnymi. Centrum to, zorganizowane po raz trzeci z rzędu, pozwoli odwiedzającym zapoznać się na żywo, na trasie wytyczonej wokół Le Bourget, z aktualnymi modelami marki przekształconymi w pojazdy rekreacyjne na bazie modelu Citroën Jumper przez firmy wykonujące zabudowy Adria et Mc Louis.

Top