Przekierowanie nastąpi za sekund

Nowy Citroën Berlingo i Nowy Citroën C4 Cactus finalistami nagrody Autobest 2019

Jury Europejskiej Nagrody Autobest opublikowali 6 finalistów spośród przeszło 20 kandydatów. Citroën może poszczycić się 2 modelami w tej prestiżowej rywalizacji: Nowego Citroëna Berlingo i Nowego Citroëna C4 Cactusa. Pierwszy raz w 18 letniej historii konkursu, 2 samochody jednej marki awansowały do finału. Zwycięzcę poznamy 15 grudnia.

Od samego początku stworzenia nagrody, czyli od roku 2001, Autobest każdego roku nadaje tytuł « Best Buy Car of Europe ».

Nowy Citroën Berlingo oraz Nowy Citroën C4 Cactus zanjdują się pośród 6 finalistów "Best Buy Car of Europe" 2019. Citroën został tym samym pierwszą marką, której udało wprowadzić się 2 samochody do finału Nagrody.

Berlingo, bestseller Citroëna w niemal 17 krajach w 2017 roku, jest obecnie najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna po C3. Od czasu premiery w 1996 roku, wyprodukowano przeszło 3,3 mln sztuk Berlingo. Nowa generacja, inspirowana potzebami klientów, jest doskonałą odpowiedzią na nowe hasło Marki "Inspired by You". Wielozadaniowy pojazd, jakim jest Nowy Citroën Berlingo, jest świetnym wyborem dla aktywnych rodzin i seniorów. Bez wątpienia docenią funkcjonalność i przestronność samochodu.

Nowy C4 Cactus to ultrkomfortowy hatchback charakteryzujący się unikalnym wzornictwem. Samochód został udoskonalony, dzięki czemu odpowiada najwyższym standardom segmentu C w zakresie wykorzystanych silników i rozwiązań technologicznych. Wyróżnia się na tle konkurentów wyjątkowym charakterem i niezrównanym poziomem komfortu. Czysta, monolityczna forma nadwozia kryje elementy stylistyczne charakterystyczne dla Citroëna. Wnętrze Nowego C4 Cactusa oferuje niezrównany komfort. Dzięki programowi Citroën Advanced Comfort®, Nowy C4 cactus jest pierwszym modelem w Europie wyposażonym w zawieszenie z Progresywnymi Ogranicznikami Hydraulicznymi, tworząc efekt "latajacego dywanu", jak również pierwszym samochodem na świecie z fotelami Advanced Comfort.

Opierając sie na głosach 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z krajów europejskich, finaliści zostaną ocenieni na podstawie 13 kryteriów, wliczając w to koszty, design, komfort, jak rownież dosteność części zamiennych w sieci dealerskiej. Po przeprowadzeniu testów grupowych, które będą miały moejsce 27 i 28 Listopada, samochód, który zdobędzie największą ilość głosów, zostanie zdobywcą tego prestiżowego wyróżnienia.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia.

Top