Przekierowanie nastąpi za sekund

Nowy Citroën Berlingo zdobywa nagrodę Autobest 2019

Nowy Citroën Berlingo pokonał w teście porównawczym pięciu pozostałych finalistów i zdobył nagrodę Autobest "Best Buy Car of Europe 2019".
Tytuł jest przyznawany samochodom, które są najlepszą ofertą na rynku. Jury doceniło trzecią generację Nowego Citroëna Berlingo, modelu, który zdefiniował segment kombivanów. To idealny samochód dla rodzin i osób prowadzących aktywny tryb życia. Atutem nowego Berlingo jest nowoczesna, spójna z nową identyfikacją wizualną Citroëna stylistyka. Samochód jest jeszcze bardziej komfortowy i praktyczny, może być też wyposażony w 20 systemów wspomagających prowadzenie.

 

Chwilę po tym, jak Dyrektor Generalny Marki Citroën Linda Jackson odebrała nagrodę MANBEST 2018 (MANager BEST), jury Autobest wybrało model będący najlepszą ofertą na rynku samochodowym na rok 2019. Tytuł “Best Buy Car of Europe” zdobył Nowy Citroën Berlingo wraz z Peugeotem Rifter i Oplem Combo Life.

Począwszy od 2001 r. Autobest co roku wyróżnia samochody, które otrzymują największą liczbę głosów jury. Składa się ono z 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 europejskich krajów. Samochody są oceniane według 13 kryteriów, w tym relacji ceny do wartości, designu, komfortu i technologii, jak również jakości serwisu i dostępności części zamiennych w ramach istniejącej sieci dystrybucji.

Po raz pierwszy w historii nagrody Autobest "Best Buy Car of Europe" wyróżnienie trafia drugi rok z rzędu do tego samego producenta. Idąc tropem ubiegłorocznego triumfatora, kompaktowego SUV-a Citroën C3 Aircross, Nowy Citroën Berlingo pokonał rywali i zwyciężył w 18. edycji konkursu. Decydujący okazał się jego wyjątkowo nowoczesny design, zastosowane technologie i najnowszej generacji silniki. Połączenie tych elementów sprawia, że Nowy Citroën Berlingo jest prawdziwym powiewem świeżości w segmencie kombivanów. Nowa generacja jest zainspirowana oczekiwaniami klientów i doskonale wpisuje się w nowe hasło Marki, "Inspired by You". Nowy Citroën Berlingo to wszechstronny model, który idealnie sprawdza się jako samochód dla rodzin lub seniorów. Jest doskonałym partnerem dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz fanów nieograniczonej przestrzeni i praktycznych rozwiązań.

Nagroda dla osobowej wersji Nowego Berlingo uzupełnia prestiżowy tytuł “International Van of the Year 2019”, przyznany Nowemu Citroënowi Berlingo Van we wrześniu podczas Salonu w Hanowerze. Kolejnym trofeum zdobytym przez wersję dostawczą jest francuska nagroda Argus, przyznawana najlepszym samochodom użytkowym. Kolejny raz doceniono design, przemyślane rozwiązania ułatwiające eksploatację oraz wyposażenie trzeciej generacji Berlingo, kluczowego modelu w europejskiej gamie samochodów dostawczych Citroëna.

Berlingo to najlepiej sprzedający się Citroën w 17 krajach w 2017 r. To drugi najbardziej popularny model Marki po C3. Od debiutu w 1996 r. został wyprodukowany w ponad 3,3 miliona egzemplarzy. Nowe Berlingo jest jeszcze bardziej nowoczesne. Wykorzystane motywy stylistyczne nawiązują do najnowszych modeli Marki, dzięki czemu Berlingo idealnie wpisuje się w nowy wizerunek Citroëna. Od prezentacji Nowego Berlingo we wrześniu 2018 r. zebrano już 13.000 zamówień. Nowy model z pewnością zwiększy dynamikę wzrostu sprzedaży Marki. Na koniec października zarejestrowano w Europie już 690.000 Citroënów (najlepszy rezultat od 7 lat), a sprzedaż Marki wzrosła o 6% − ponad trzykrotnie więcej, niż średnia wartość dla rynku.

Top