SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

Nowy SUV C5 Aircross – Już 50 000 Sprzedanych Samochodów!

Pół roku po wprowadzeniu na rynek sprzedano ponad 50 000 egzemplarzy Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross. Model zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów osobowych marki. SUV-y stanowiły jedną czwartą światowej sprzedaży Citroëna w pierwszym półroczu (C3 Aircross + C5 Aircross). W Europie Nowy SUV Citroën C5 Aircross ma duży udział w dynamice sprzedaży Citroëna. W pierwszym półroczu marka odnotowała najwyższy wzrost w grupie 12 najlepiej sprzedających się marek samochodowych.

Sprzedaż Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross, wprowadzonego na rynek w styczniu tego roku, osiągnęła już 50 000 samochodów. Zapewnia to nowemu modelowi trzecie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów osobowych marki w pierwszym półroczu (po modelach C3 i C3 Aircross). W pierwszym półroczu 2019 niemal co czwartym sprzedawanym na świecie modelem Citroëna był SUV (C3 Aircross + C5 Aircross).

We Francji, gdzie jest produkowany (w Rennes), Nowy SUV Citroën C5 Aircross zajmuje już drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się SUV-ów z segmentu C w pierwszym półroczu.

Sukces handlowy znacząco wpływa na dynamikę Citroëna, który odnotował najwyższy wzrost spośród 12 najlepiej sprzedających się marek samochodów w Europie (w 30 krajach) od początku roku.

Dzięki wyjątkowej stylistyce, komfortowi, możliwości personalizacji oraz konfiguracji, a także 12 systemom wspomagania prowadzenia, Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest bardzo atrakcyjny. Świadczy o tym również duży udział najbogatszych wersji w miksie sprzedaży. 70% zamówień dotyczy najlepiej wyposażonej wersji (Shine)*.

*Dane dotyczą rynku polskiego

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Top