SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

Samochodem elektrycznym przez Saharę!

W 2022 roku, sto lat po pierwszej wyprawie przez Saharę, Xitroën podejmie nowe wyzwanie: przeprawę samochodem elektrycznym przez Saharę!

Zaprezentowanie na salonie Rétromobile 2020 repliki Złotego Skarabeusza jest początkiem śmiałego projektu, w stylu André Citroëna.

W 2022 roku, sto lat po pierwszej wyprawie samochodowej przez Saharę, Citroën powtórzy ten wyczyn, organizując przeprawę samochodem elektrycznym przez Saharę. Sto lat po pierwszej wyprawie samochodowej przez Saharę, Citroën podejmuje nowe wyzwanie, chcąc powtórzyć ten wyczyn w trybie elektrycznym pod hasłem „Ë.POPÉE”. Projekt o znaczeniu ludzkim i technologicznym, został zaplanowany na setną rocznicę pierwszej wyprawy: od 19 grudnia 2022 roku do 7 stycznia 2023 roku i będzie służył promowaniu innowacyjnej i zrównoważonej mobilności. Ten sam cel, ta sama odwaga, te same ambicje. Celem nie będzie wyścig na czas, ale jak zawsze przygoda za kierownicą trzech rodzajów pojazdów, które symbolizują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W wyprawie udział wezmą:

  • Dwie repliki pojazdów półgąsienicowych z pierwszej wyprawy: Złoty Skarabeusz i Srebrny Półksiężyc,
  • Seryjne samochody elektryczne z gamy modeli Citroën na 2022 rok w charakterze pojazdów serwisowych,
  • W 100% elektryczny, futurystyczny model koncepcyjny.

 

Celem jest powtórny przejazd historyczną trasą na dystansie 3170 km w ciągu 21 dni (z niezbędną korektą niektórych odcinków ze względu na aktualną sytuację geopolityczną): 200 km z Tuggurtu do Ouargali, 770 km z Ouargali do In Salah przez Inifel, 800 km z In-Salah do Silet przez Tamanrasset, 500 km z Silet do Tin Zaouaten, 100 km z Tin Zaouaten do Tin Toudaten, 100 km z Tin Toudaten do Kidal, 350 km z Kidal do Bourem, 100 km z Bourem do Bamby, 250 km z Bamby do Timbuktu. Replika Złotego Skarabeusza jest wierną kopią oryginału z 1922 roku, w pełni sprawną i gotową do przejazdu przez Saharę.

Druga replika, kopia Srebrnego Półksiężyca, będzie ukończona w ciągu najbliższych miesięcy i również dołączy do wyprawy w 2022 roku. Zapraszamy do śledzenia informacji!

samochodem_przez_sahare 

Top