Przekierowanie nastąpi za sekund

Sezon rajdowy 2019 zespołu Citroën Total WRT rozpoczęty!

Wystawa samochodowa Autosport International, odbywająca się w National Exhibition Centre 
w Birmingham, była dla zespołu Citroën Total World Rally Team okazją do ogłoszenia planów na sezon 2019 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. W Wielkiej Brytanii zaprezentowano rajdowe Citroëny C3 WRC, którymi w nadchodzących rundach sezonu 2019 startować będą załogi Sébastien Ogier / Julien Ingrassia i Esapekka Lappi / Janne Ferm. Samochody pokazane zostały w nowych barwach, zaprojektowanych dla uczczenia stulecia marki Citroën. Projekt graficzny aut oprócz współpracy partnerskiej z firmami Total i Michelin uwzględnia także powrót marki Red Bull w roli partnera i sponsora.

Sto lat temu André Citroën założył przedsiębiorstwo, które nazwał swoim nazwiskiem. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa epopeja przemysłowa. W dziejach marki zawsze istotnym motywem był udział w różnych dyscyplinach sportu samochodowego. Dla uczczenia tej rocznicy Citroëny C3 WRC otrzymują na ten rok wzór graficzny nawiązujący do pierwotnego logo, czyli z przekładaniami zębatymi w kolistym otoku oraz z napisem 1919, który przypomina rok stworzenia marki Citroën. Powrót tych symboli po stu latach ma podkreślać nieustanne zaangażowanie francuskiej marki w świat sportów motorowych. 

Głównymi barwami Citroënów C3 WRC nadal będą czerwień, biel i czerń – trzy kolory marki Total. Partnerska współpraca techniczna i sportowa pomiędzy producentem samochodów a koncernem petrochemicznym trwa już od 51 lat. Silne więzy łączą Citroëna również z przedsiębiorstwem oponiarskim Michelin z Clermont-Ferrand, dlatego także to logo – napis „MICHELIN” na niebieskim tle – weszło w skład nowego projektu graficznego dla C3 WRC. Jednak najwięcej miejsca na bokach auta przeznaczono dla cwałującego czerwonego byka – logo firmy Red Bull. Renomowany producent napojów energetycznych był już wcześniej partnerem Citroëna – w latach 2008-2012. Teraz powraca w tej roli na sezon 2019 i otrzymuje miejsce dla swych barw na samochodach rajdowych skonstruowanych w Satory pod Paryżem.

Top