SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

CITROËN C1 W EDYCJI JUBILEUSZOWEJ ORIGINS

Z okazji setnych urodzin Citroën prezentuje edycje jubileuszową Origins, która jest hołdem złożonym bogatej tradycji Marki. Citroën C1 zyskał dzięki temu niepowtarzalną interpretację, w wyjątkowy sposób łączącą przeszłość z teraźniejszością.

Citroën C1 to zwinny i praktyczny samochód, którego naturalnym środowiskiem są ulice miasta. Ma kompaktowe wymiary i doskonale się prowadzi.  

Citroën C1 ma figlarny charakter, a jego design jest pełen optymizmu. Ten radosny samochód w edycji jubileuszowej Origins zyskuje elegancką szatę, w której może z dumą przemierzać miejskie ulice.  

100 LAT ZWINNOŚCI

Trudno nie porównać C1 do innego, historycznego modelu o równie legendarnej zwinności! To 2CV z lat 50., prawdziwy symbol wolności. Ten mały samochód, "4 koła i parasol", "potrafił przewieźć koszyk jajek przez pole nie tłukąc żadnego". Takie wytyczne dostali w 1936 r. projektanci tego modelu. TPV (Toute Petite Voiture - bardzo mały samochód) został zaprezentowany w ostatecznej formie podczas Salonu Paryskiego w 1948 r. pod nazwą 2CV.  

Ikona Marki w zeszłym roku świętowała 70. urodziny. Była produkowana rekordowo długo (do lipca 1990 r.) i powstała w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy.

1500x646-C1-Origins-DaD-2CV
1500x646-C1-Origins-DaD-2CV

DESIGN

ZAPOMNIJ O RUTYNIE

Nadwozie tego pięciodrzwiowego miejskiego samochodu zdobią brązowe elementy graficzne, nawiązujące do pierwotnego wzoru szewronów. Pasy dekoracyjne pojawiają się na lusterkach bocznych, tylnym słupku i pokrywie bagażnika. Przyciemniana tylna szyba i obręcze aluminiowe PLANET Black o średnicy 15'' podkreślają wyjątkowy styl tej wersji. Emblemat "Origins since 1919" umieszczony na przednich drzwiach potwierdza silny związek tego modelu ze stuletnią historią Marki.

Edycja jubileuszowa jest dostępna w palecie eleganckich i dyskretnych kolorów: Blanc Lipizan, Gris Gallium, Gris Carlinite oraz Noir Caldéra. Dach może być polakierowany w kolorze Noir Caldera.


597x500-C1-Origins-Officiel
747x400-C1-Origins-Porte

Spersonalizowany wygląd lusterek bocznych z dyskretnymi, eleganckimi brązowymi liniami oraz emblemat "Origins since 1919", umieszczony na drzwiach przednich.

747x400-C1-Origins-Bequet-AR

Aerodynamiczny spojler dachowy, podkreślony przez brązowy pas dekoracyjny.

747x400-C1-Origins-AR

Emblemat na pokrywie bagażnika nawiązujący do kodów graficznych Origins, zintegrowany z nazwą modelu.

597x400-C1-Origins-Sieges

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Citroën C1 Origins to kompaktowy samochód, który jest idealnym partnerem podczas miejskich przejażdżek. Wnętrze tej wersji ma niepowtarzalny charakter. Samochód wyposażono w siedzenia obite tkaniną Gris Chiné ze złotymi przeszyciami i emblematem "Origins", brązowy Pakiet Kolor i specjalne dywaniki.


TECHNOLOGIE

1500x500-C1-Origins-TdB

Citroën C1 to wyjątkowo atrakcyjny sposób na przemieszczanie się w mieście. Samochód wyposażony jest w wiele elementów ułatwiających codzienną eksploatację.
Edycja jubileuszowa* wzbogacona jest o dodatkowe elementy wyposażenia − automatyczną klimatyzację i Pakiet Bezpieczeństwo, dbający o pewną i spokojną jazdę w mieście i na trasie. W jego skład wchodzą systemy Active City Brake, Alarm niezamierzonego przekroczenia linii i System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.

*bazuje na poziomie wyposażenia Shine

6 SYSTEMÓW WSPOMAGANIA PROWADZENIA

1500x500-C1-Origins-ADAS

 

597x400-C1-Origins-Lifestyle

SILNIKI

Citroën C1 Origins jest dobrze przemyślany i ekonomiczny dzięki niewielkiej masie (840 kg), oponom o niskich oporach toczenia i wydajnemu silnikowi najnowszej generacji. Benzynowa jednostka 1.0 VTi 72 pozycjonuje Citroëna C1 w czołówce segmentu pod względem zużycia paliwa i emisji CO2.


Top