Przekierowanie nastąpi za sekund
Rajd w Niemczech 1

CITROËN ZREALIZOWAŁ PLAN NA NIEMCY

Podium dla załogi Andreas Mikkelsen/Anders Jæger, drugi C3 WRC w pierwszej piątce dzięki wysiłkom Craiga Breena i Scotta Martina: zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT zrealizował w Niemczech plan nakreślony przez Yvesa Mattona.


Rajd ADAC Deutschland zaczął się w czwartkowy wieczór superoesem na ulicach Sarrebruck. Ciasne ulice, na których z trudem mieściły się szerokie rajdówki WRC, przyniosły pecha Krisowi Meeke. Irlandczyk z Północy był zmuszony wycofać się po zderzeniu z betonową ścianą i uszkodzeniu układu kierowniczego. Wrócił do rywalizacji następnego dnia zgodnie z zasadami Rally2, jednak musiał przyjąć dziesięciominutową karę.

W piątek kierowcy początkowo ścigali się na pagórkowatych drogach, przecinających mozelskie winnice. Andreas Mikkelsen co prawda wystartował jako jeden z ostatnich, jednak szybko okazało się, że walczy o czołowe lokaty. Później Norweg zwyciężył na odcinku SS4, po czym przesunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rajd w Niemczech 2

W sobotę zespoły rywalizowały na odcinkach wytyczonych na terenie bazy wojskowej Baumholder. Nas pierwszym etapie, słynnym Panzerplatte, Mikkelsen oddał prowadzenie Tänakowi za sprawą nieprawidłowego doboru opon. Andreas popełnił też kilka niewielkich błędów, pozwalając Sébastienowi Ogierowi na znacznie zredukowanie dzielącego ich dystansu.

Jednak później, podczas drugiego przejazdu Panzerplatte, Norweg mocno przyspieszył i uzyskał drugi najlepszy czas, wywierając coraz większą presję na Tänaka i zachowując bezpieczny dystans do Ogiera.

Do zakończenia sobotniego ścigania zostały cztery krótkie odcinki. Mikkelsen nie odpuszczał, wciąż oddalał się od Ogiera i zbliżał się do Tänaka. Mimo tego, klasyfikacja nie uległa zmianie - Norweg w C3 WRC z numerem 9 zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

W międzyczasie Craig Breen dawał z siebie wszystko ścigając się z Elfynem Evansem. Ostatecznie wyprzedził rywala na Power Stage, powiększając swoją kolekcję piątych miejsc.

Top