Przekierowanie nastąpi za sekund

WRC 2018 - PRZED NAMI KOLEJNY CIEKAWY SEZON DLA CITROËN RACING

W sezonie 2017 Citroën C3 WRC wielkrotnie zademostrował wspaniałe tempo. Za cel na sezon 2018 stawiamy sobie zrobienie kolejnego kroku naprzód w celu zdobycia setnego zwycięstwa w historii startów marki w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.
WRC-2018_1200x801

Sezon 2018 rozpoczęty!

kalendarz-fr

-

POZNAJ ZESPÓŁ CITROËN RACING

CRAIG BREEN / SCOTT MARTIN

SÉBASTIEN LOEB / DANIEL ELENA

MADS ØSTBERG / TORSTEIN ERIKSEN

KHALID AL.-QASSIMI / CHRIS PATTERSON

CRAIG-BREEN_600x900

IRLANDCZYK W ZESPOLE

Craig Breen zadebiutował w 2008 r. na trasach ojczystej Irlandii, jednak jego kariera nabrała prawdziwego tempa w 2011 r. w Akademii WRC, gdy zdobył tytuł mistrzowski podczas ostatniego etapu Rajdu Wielkiej Brytanii.  Imponująca szybkość i nieustępliwość Craiga sprawiły, że został zaproszony do zespołu Abu Dhabi Total WRT, aby rywalizować w sześciu rajdach w sezonie 2016. Był ósmy w Szwecji, siódmy w Polsce, a Rajd Finlandii ukończył na doskonałej, trzeciej pozycji. Wysiłek przyniósł efekt − Craig od sezonu 2017 jest oficjalnym kierowcą zespołu Citroën Total Abu Dhabi WRT.
SÉBASTIEN-LOEB_600x900

POWRÓT LEGENDY

Międzynarodowa kariera Sébastiena Loeba rozpoczęła się w 1999 roku od Rajdu Katalonii. Pierwsze zwycięstwo w kategorii WRC odniósł w 2002 roku w Rajdzie Niemiec. Sezon 2003 zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, od tytułu dzielił go zaledwie 1 punkt. W latach 2004 - 2012 Sebastien i Daniel niepodzielnie królowali na odcinkach specjalnych całego świata, zdobywając 9 tytułów mistrzowkich w WRC. W swoim dorobku posiadają rekordowe 78 zwycięstw i przeszło 900 triumfów oesowych. W tym roku stają przed szansą wzbogacenia swoich niedościgniętych osiągnięć trzykrotnie stając do rywalizacji się na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata: w Meksyku, na Korsyce i w Hiszpanii. W przeszłości odnosilii tam odpowiednio sześć, cztery i osiem zwycięstw.

SZYBKOŚĆ I REGULARNOŚĆ

Mads Ostberg swoją karierę w Rajdowych Mistrzostwach Świata rozpoczął w 2006 roku. W latach 2007-2011 czterokrotnie zdobywał tytuł Rajdowego Mistrza Norwegii. W 2012 roku wygrał swój pierwszy rajd zaliczany do WRC - Rajd Portugalii. W latach 2014-15 Mads reprezontował zespół Citroën Racing. Regularnie zdobywał punkty, imponował prędkością i siedmiokrotnie stawał na podium. W roku 2018 Mads powraca do zespołu Citroëna w wcelu nawiązania walki o jak najwyższe pozycje w poszczególnych rajdach zaliczanych do kalendarza WRC.
MADS-ØSTBERG_600x900
KHALID-AL.-QASSIMI_600x399

Z PUSTYNI DO WRC

Pierwsze doświadczenia Sheikha Khalida Al Qassimi w sporcie samochodowym są związane z rajdami terenowymi, organizowanymi na pustyniach Emiratów. Kariera w rajdach rozpoczęła się na dobre w 2002 r., gdy zaliczył pierwszy pełny sezon w serii FIA Middle East Rally Championship (MERC). Zdobył tytuł w Grupie N i Mistrzostwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich w jednym roku.  Pomiędzy 2004 a 2006 r. Sheikh Khalid rozwijał swoją karierę w serii MERC (drugie miejsce w 2005 r., trzecie w 2006 r.), rywalizował również w P-WRC. W drugiej połowie sezonu 2007 ścigał się za kierownicą samochodu klasy WRC. Jego najlepszy rezultat to piąte miejsce w Rajdzie Australii.  Po przerwie w 2012 r. zaangażował się w projekt partnerstwa pomiędzy Abu Dhabi, Abu Dhabi Racing i Citroën Racing. Lata 2013-2015 to okres rywalizacji w wielu rajdach serii WRC i MERC. Trzykrotnie zdobył drugie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu. 

CITROËN RACING TO ZESPÓŁ EKSPERTÓW O MIĘDZYNARODOWEJ RENOMIE

FANTASTYCZNE LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE

total.jpg

Partnerstwo pomiędzy markami Total i Citroën, które trwa już od 48 lat, jest oparte na czterech uzupełniających się filarach: badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i marketingu oraz sporcie samochodowym. „Citroën wybiera Total” to slogan, który jest esencją tej nierozerwalnej współpracy, począwszy od procesu produkcyjnego, kończąc na pracy specjalistów zespołu CITROËN Racing.    

ABU DHABI, SPEKTAKULARNA STOLICA ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH

426fd5186b9870d171206f5959fa8f6c.jpg

Miasto Abu Dhabi, co w języku arabskim znaczy „Ziemia Gazeli”, powstało, gdy młoda antylopa poprowadziła swe stado do źródła świeżej wody na wyspie. Znajdowało się tam wówczas 300 chatek z liści palmy („barasti”), kilka budowli z koralowca oraz gród władcy. Ta niewielka osada z czasem zmieniła się w nowoczesne, kosmopolityczne miasto Abu Dhabi, dynamicznie rozwijającą się stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  

CITROËN I MICHELIN: MODELOWA WSPÓŁPRACA W RAJDACH

michelin.jpg

Citroëna i Michelin łączy bogata, wspólna historia, dotycząca zarówno produkcji motoryzacyjnej, jak i w sportów samochodowych. Marki te zdobyły wspólnie pięć tytułów Mistrza Świata serii WRC, wywalczyły również pięć trofeów w Mistrzostwach Świata FIA w rajdach terenowych.

SZWAJCARSKA JAKOŚĆ Z PRAWDZIWYM DUCHEM SPORTU – OD 1888 R.

certina.jpg

Certina to marka prawdziwie sportowych zegarków, które nie tylko wyglądają doskonale – ich jakość jest na najwyższym, bezkompromisowym poziomie.

Zaangażowanie Certiny w sport to coś więcej, niż tylko wzornictwo. To również charakterystyczne dla Marki wartości – aktywność, innowacyjność, solidność i doskonałe parametry.

Top