SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O ZASIĘGU

eC4-Autonomy

Przy okazji podejmowania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego zawsze pojawiają się pytania dotyczące zasięgu − zarówno w kontekście codziennych, krótkich przejazdów, jak i dłuższych podróży. Prezentowane przez nas wartości zasięgu są zgodne z cyklem WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures - światowa zharmonizowana procedura testowa samochodów lekkich). Dane te mogą się różnić od rzeczywistych z powodu różnych czynników. Poznaj informacje, które pozwolą Ci zrozumieć te zależności i umożliwią Ci bardziej efektywne korzystanie z samochodu elektrycznego.

TWÓJ STYL JAZDY ORAZ INNE CZYNNIKI MAJĄ WPŁYW NA ZASIĘG

picto-vitesse

PRĘDKOŚĆ

Przy prędkości 130 km/h zasięg samochodu elektrycznego maleje o połowę w porównaniu do danych WLTP.
Przy drogach szybkiego ruchu zlokalizowane są liczne szybkie ładowarki, dzięki którym w trakcie przerwy na kawę czy obiad uzupełnisz energię w akumulatorach. W zależności od modelu można odzyskać nawet 80% zasięgu w zaledwie 30 minut (po podłączeniu do stacji ładowania o mocy 100 kW).

picto-climatisation

TEMPERATURA

Warunki pogodowe mają wpływ na zasięg Twojego samochodu. Ogrzewanie lub schładzanie kabiny powoduje zwiększone zużycie prądu.
Po podłączeniu samochodu do źródła energii warto skorzystać z funkcji wstępnego ustawienia temperatury wnętrza − dzięki temu rozpoczniesz podróż w komfortowych warunkach i zachowasz optymalny zasięg.

Picto-Style-de-Conduite

STYL JAZDY

Twój styl jazdy ma wpływ na zasięg samochodu.

Staraj się prowadzić płynnie, by go zoptymalizować.

picto-charge-transportee

OBCIĄŻENIE

Jazda z dużym obciążeniem lub akcesoriami zamontowanymi na dachu zwiększy zużycie energii. 

Symulator zasięgu

Przeprowadź symulację zasięgu elektrycznego Citroëna w zależności od prędkości i temperatury zewnętrznej. 

STOSUJ ZASADY EKOJAZDY

eC4-eco-driving

 

PROWADŹ PŁYNNIE

Stosując płynny styl jazdy unikasz nadmiernego zużycia energii. Spróbuj przewidzieć hamowanie i zwalnianie, unikaj gwałtownych manewrów. Gdy korzystasz z dróg szybkiego ruchu, zwróć uwagę na prędkość, ponieważ szybka jazda znacząco redukuje zasięg.

WSTĘPNE USTAWIENIE TEMPERATURY
Skorzystaj z opcji wstępnego ustawienia temperatury samochodu w trakcie ładowania. Dzięki temu unikniesz nadmiernego poboru energii w celu ogrzania lub schłodzenia wnętrza w trakcie jazdy.

KORZYSTAJ Z TRYBU HAMOWANIA (B)
Korzystaj z trybu B zawsze, gdy to możliwe. Dzięki temu Twój samochód elektryczny lub hybrydowy odzyska energię i doładuje akumulatory w trakcie hamowania lub wytracania prędkości.

DBAJ O OPONY
Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo! Dbając o dobrą kondycję opon i odpowiednie ciśnienie optymalizujesz zużycie energii.

Top