SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
Artcar3_CL-18.021.008_1350X511

CITROËN ŚWIĘTUJE 50 LAT MODELU MEHARI PREZENTUJĄC ART CAR ZAPROJEKTOWANY PRZEZ JEANA-CHARLESA DE CASTELBAJAC

50 lat po premierze Citroëna Méhari i 2 lata po debiucie modelu Citroën E-MEHARI ten otwarty, czteromiejscowy, bezkompromisowy samochód elektryczny pozostaje symbolem śmiałości francuskiej motoryzacji. Citroën postanowił uczcić okrągły jubileusz zapraszając do współpracy Jeana-Charlesa de Castelbajac i powierzając mu zaprojektowanie unikalnego Art Car E-MEHARI. Wyrazista, eksplodująca kolorami koncepcja graficzna jest manifestem 50 lat kreatywności i dążenia do wolności.   

 

SPOTKANIE DWÓCH PRZESTRZENI KREATYWNOŚCI

Symbol stylu życia Made in France

Maj 1968 r. to wyjątkowa data − narodził się wtedy Citroën Méhari, a Jean-Charles de Castelbajac stanął u progu swojej kariery. Maj 2018 r. połączył te dwa fenomeny. Dominującym motywem partnerstwa wyjątkowego artysty i Marki Citroën jest duch kreatywnej rewolucji, który jest wspólnym źródłem siły twórczej. To naturalne, logiczne spotkanie: Citroën jest symbolem odwagi i kreatywności, już od narodzin Marki w 1919 r. nieustannie wnosi do motoryzacyjnego krajobrazu powiew świeżości. Jean-Charles de Castelbajac to innowacyjny kreator, którego projekty przyczyniły się do zniesienia granic pomiędzy modą a sztuką. Rezultatem tego spotkania jest Art Car E-MEHARI, symbol stylu życia "Made in France”. Pełen optymizmu projekt Jeana-Charlesa de Castelbajac wyraża nieskrępowaną kreatywność i łączy dwie pasje artysty: sztukę i modę.
Rencontre2_CL-18.021.009_597X500

OD MÉHARI DO E-MEHARI

Méhari, maj 1968: narodziny legendy

mehari

Podczas, gdy młode pokolenie buzuje w poszukiwaniu nieskrępowanej wolności, 11 maja 1968 r. Citroën prezentuje rekreacyjny model wyprzedzający swoje czasy: Méhari. To prosty, radosny i bezpretensjonalny samochód z otwartym dachem. Plastikowa, pomalowana w rzucające się w oczy kolory karoseria w rewolucyjny sposób wyróżnia się na tle innych. Jest całkowicie odporna na korozję, samochód można myć na zewnątrz i wewnątrz za pomocą szlauchu z wodą. Méhari ma modułową strukturę, otwarte nadwozie i składaną przednią szybę. Samochód jest wysoko zawieszony i oferuje wyjątkowe właściwości jezdne.
Citroën Méhari z biegiem lat stał się fenomenem, prawdziwą ikoną. Zagrał w wielu filmach i brał udział w licznych rajdach.

E-MEHARI, 2015: historia trwa dalej

E-MEHARI art

W grudniu 2015 r. Citroën zaprezentował model E-MEHARI: czteromiejscowy, otwarty samochód elektryczny. To jedyny w swoim rodzaju projekt dla ludzi szukających odmiany, zwracających uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Citroën E-MEHARI jest symbolem ambicji Marki Citroën, którą jest oferowanie zaawansowanych technologicznie, wyróżniających się samochodów, odzwierciedlających francuską kreatywność. Produkowany w Rennes E-MEHARI to pierwszy samochód elektryczny o wyłącznie francuskich korzeniach.
W styczniu 2018 r. gama Citroëna E-MEHARI wzbogaciła się o wersję Hard Top (stały dach), dzięki czemu ten czteromiejscowy kabriolet może być wykorzystywany przez cały rok. Zastosowano wiele nowoczesnych elementów wyposażenia zwiększającego komfort, funkcja Easy Entry ułatwiła zajmowanie miejsc z tyłu, wprowadzono nowe systemy bezpieczeństwa.

Maiari2_CL-18.021.014_597X500

E-MEHARI W 2018!

Manifest kolorów i grafiki

Więcej, niż legenda... Citroën E-MEHARI to rewolucyjny samochód, który został na nowo zdefiniowany przez Jeana-Charlesa de Castelbajac za pomocą gry kolorów, ról i słów. Artystyczna interpretacja wyraża wolność sztuki. Motyw plakatu z maja '68 nawiązuje do dążenia do wolności, przekraczania granic i chęci zmieniania świata. Wykorzystanie wyrazistych kolorów ma równie istotny przekaz: czerwony oznacza pasję, żółty − pozytywną energię, a niebieski − ekologię i nawiązanie do napędu elektrycznego.
Top