SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

CITROËN PIĄTY RAZ Z RZĘDU LIDEREM JAKOŚCI OBSŁUGI SERWISOWEJ WŚRÓD MAREK EUROPEJSKICH W POLSCE

Piąty raz z rzędu Citroën okazał się najlepszą europejską marką samochodów pod względem jakości obsługi klienta w autoryzowanych stacjach. W niezależnym, polskim badaniu „Marka nr 1” blisko 7 na 10 ankietowanych przyznało francuskiemu producentowi maksymalną ocenę.

Warszawa, 15 września 2020 r.

Kupując nowe auto, nabywcy często kierują się praktycznymi walorami danego modelu oraz atrakcyjnością oferty. Tymczasem w perspektywie kilkuletniej eksploatacji niebagatelne znaczenie ma jakość obsługi serwisowej: począwszy od terminowości i wykwalifikowania mechaników aż po ceny przeglądów i części. Serwis, który jest kompetentny, oszczędza pieniądze i czas, a odpowiednio serwisowany samochód używany można odsprzedać szybciej i za wyższą cenę.

„Marka nr 1” to nowa nazwa znanego i prowadzonego od kilku lat, profesjonalnego i niezależnego badania opinii dla użytkowników i właścicieli aut organizowanego przez redakcję „Wyboru Kierowców”. Najnowsza edycja rankingu na 2020 rok powstała na bazie ponad 100 tysięcy ankiet polskich kierowców, którzy oceniali swoje auta i usługi motoryzacyjne w wielu kategoriach – w tym właśnie pod względem poziomu obsługi serwisowej. To cenna wskazówka dla tych, którzy rozważają wybór marki i modelu samochodu.

Citroen został najlepszą europejską „Marką nr 1” w kategorii „Autoryzowane Stacje Obsługi”, w której respondenci ocenili m.in. jakość i skuteczność usług, ceny oraz fachowość i kulturę pracowników autoryzowanej stacji obsługi. Ranking autoryzowanych stacji pokazuje, które marki według uczestników badania oferują wysoką jakość usług serwisowych. Podobnie jak przed rokiem, najwyższą ocenę za satysfakcję z usług świadczonych przez ASO wśród europejskich marek aut otrzymał Citroën (67,6%), który w całym rankingu uplasował się na drugim miejscu. Efekt: blisko 7 na 10 klientów przyznało francuskiej marce maksymalną notę.

„Marka nr 1” to pierwszy polski, niezależny program badań branży motoryzacyjnej, inspirowany m.in. znanymi na świecie programami J.D. Power, Consumer Reports czy Driver Power. Ma on pomagać kierowcom przy zakupie auta i wyborze związanych z samochodami produktów oraz usług. Uczestnicy programu oceniają auta, produkty i usługi motoryzacyjne w Internecie. Może to zrobić każdy kierowca – wystarczy wejść na stronę wyborkierowcow.pl i wypełnić ankietę w jednej z kategorii.

Wyniki oddają subiektywne opinie uczestników badania w poszczególnych kategoriach. Wartości procentowe dla danej marki wyrażają udział kierowców, którzy zdecydowali się wystawić jej najwyższą ocenę.

KONTAKT DLA MEDIÓW
Klaudia DAWIDKO – Tel.: +48 518 018 211 – klaudia.dawidko@citroen.com
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Citroën
Citroën jest od 1919 r. producentem szerokiej gamy samochodów. To marka popularna w najlepszym znaczeniu tego słowa. Jej podstawowym źródłem inspiracji są ludzie i ich styl życia. Świadczy o tym hasło „Inspired By You” i oferta samochodów łączących unikatowy design i wzorcowy komfort. Citroën wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów między innymi poprzez stronę internetową Citroën Advisor czy miejski concept store „La Maison Citroën”. W 2019 roku Citroën sprzedał milion samochodów w ponad 90 krajach.
Strona dla mediów: https://int-media.citroen.com

Top