SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

JAK DBAĆ O SAMOCHÓD W CZASIE DŁUGOTRWAŁEGO UNIERUCHOMIENIA?

Mimo czasowego unieruchomienia Twój samochód wymaga odpowiedniej obsługi.

Umożliwi Ci ona bezproblemowe uruchomienie go i ponowne użytkowanie, gdy będzie to już możliwe.  

 

Chcesz zadbać o wnętrze samochodu i stworzyć warunki sprzyjające Twojemu zdrowiu?

Zamiast żelu na bazie alkoholu używaj wody z mydłem. Jeżeli szukasz rozwiązania, które zapewni Ci dezynfekcję wnętrza samochodu, skorzystaj z usług serwisu Citroen Service. Korzysta on z produktów dostosowanych do specyfiki materiałów wykończeniowych, których działanie przeciwgrzybicze i bakteriobójcze zostało potwierdzone przez naszych ekspertów technicznych i medycznych. Aby dowiedzieć się więcej, poznaj nasze oferty dezynfekcji. 

 

Czy zależy Ci, aby zachować dobre parametry akumulatora?

W przypadku samochodów spalinowych lub hybrydowych zalecamy, by raz na 2 tygodnie uruchomić samochód i prowadzić przez 30 minut lub dwukrotnie przez 15 minut. Możesz również uruchomić silnik i pozwolić mu pracować w warunkach minimalnego poboru energii, np. włączając światła mijania, 2 razy po 15 minut raz na 2 tygodnie. Spaliny silników Diesla i benzynowych mają duże stężenie tlenku węgla – upewnij się, że uruchamiasz silnik w miejscu o dobrym przepływie powietrza!   

  

Martwisz się o stan opon?

Długotrwałe unieruchomienie może prowadzić do ich deformacji. Receptą są niewielkie przemieszczenia samochodu, które przeciwdziałają temu efektowi. Zalecamy, by przed docelowym uruchomieniem sprawdzić ciśnienie w oponach, również w kole zapasowym.

 

Twój samochód pokryty jest kurzem?

Nie włączaj od razu wycieraczek, może to prowadzić do powstania trwałych zarysowań. Najpierw przemyj szybę wodą. Nasze serwisy są do Twojej dyspozycji, chętnie sprawdzimy stan piór wycieraczek w Twoim samochodzie.  

 

Korzystasz z samochodu elektrycznego?

Nie zostawiaj go podłączonego na stałe do źródła zasilania. Najlepiej, by stan naładowania akumulatorów wynosił od 25% and 50%. Sprawdź poziom ich naładowania na zestawie wskaźników w samochodzie lub za pośrednictwem aplikacji MyCitroen.  

 

Zastanawiasz się, dlaczego mimo wszystko warto uruchomić samochód w okresie izolacji?

Oprócz wyżej wymienionych argumentów warto to zrobić z innego powodu – możesz w ten sposób sprawdzić poziom oleju, płynu chłodniczego i hamulcowego oraz włączyć na kilka minut klimatyzację, zapobiegając rozwojowi bakterii w układzie wentylacji. 

 

Twój samochód w czasie izolacji zaparkowany jest na zewnątrz?

Unikaj zostawiania go pod drzewami, ponieważ narażasz go na działanie pyłków, gałęzi czy ptasich odchodów. Bardzo sprzyjają one korozji i z czasem mogą nieodwracalnie uszkodzić lakier. Nie dopuszczaj do ich zaschnięcia na lakierze i regularnie myj samochód.  

 

Po okresie unieruchomienia najlepiej skontaktować się z Citroen Service, który udzieli Ci wszelkich porad oraz zadba o odpowiednią czystość i ochronę Twojego samochodu.  

Top