Przeglądaj treść
Citroën oli [all-ë] Concept Car

Citroën Oli [all-ë]

Wprowadźmy elektromobilność na właściwe tory

Tworzenie samochodów elektrycznych jest wspaniałe. Ale dla nas to za mało. 

Nasz koncepcyjny Citroën Oli [all-ë] jest tak lekki, jak to tylko możliwe – to najlepszy sposób, by ograniczyć zużycie energii elektrycznej i zapewnić duży zasięg (400 km). Został zaprojektowany z wykorzystaniem materiałów pozyskanych z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia – to nasz sposób na wydłużenie ich żywotności. Czy jedziemy dalej razem?

NIŻSZA MASA = MNIEJ ENERGII

Zaprojektowaliśmy Citroëna Oli [all-ë] tak, by ograniczyć jego masę do minimum
Dach i maska wykonane są z lekkiej, tekturowej struktury w formie plastra miodu, która jest bardziej wytrzymała od stali.
Fotele wykonane są z trzech elementów i zaprojektowane z wykorzystaniem niezwykle lekkich materiałów.
Uporządkowana i funkcjonalna deska rozdzielcza.

USUŃMY WSZYSTKO CO ZBĘDNE

Citroën Oli [all-ë] ma tylko niezbędne funkcje, bez uszczerbku dla komfortu użytkownika. 
Zastosowanie lżejszego układu klimatyzacji umożliwiło ograniczenie zużycia energii. Przednia szyba nachylona pod kątem 90° oraz pochyłe szyby chronią kabinę przed promieniami słonecznymi i optymalizują temperaturę wnętrza.
Smartfon kierowcy i przenośne głośniki to wszystko, czego potrzebujesz. Elementy te są idealnie zintegrowane z deską rozdzielczą.

PRZED NAMI WSPANIAŁE DNI

Citroën Oli [all-ë] został zaprojektowany z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia. Łatwo je naprawić i w razie potrzeby wymienić, a tym samym - przedłużyć ich żywotność.

Przednie drzwi i szyby, zderzaki i kontury nadkoli są identyczne i wymienne, co pozwala obniżyć koszty i zużycie surowców. Części te pasują zarówno do lewej jak i prawej strony pojazdu. I na odwrót.

ZRÓWNOWAŻONA RODZINNA MOBILNOŚĆ

Misja Citroëna Oli [all-ë]: inspirować przyszłe rozwiązania w obszarze przystępnej cenowo, ekologicznej, rodzinnej mobilności pełnej radości

Ten projekt to coś więcej niż samochód. Citroën Oli [all-ë] to Twój wszechstronny partner, który zapewnia wiele radości w codziennej eksploatacji. Jest przy tym niezwykle użyteczny - bez względu na to, czy go prowadzisz, czy nie.

DOSTĘPNOŚĆ, DOBRE SAMOPOCZUCIE, ODWAGA

Odważny krok w stronę przyszłości Citroëna

Citroën przedstawia wizję świata, w którym rozwiązania mobilne są dostępne dla każdego. Nasz manifest tym razem przybrał formę zaskakującego samochodu koncepcyjnego, pełnego sprytnych, nietypowych pomysłów. Jest on owocem naszego planu na rzecz funkcjonalnej, optymistycznej mobilności elektrycznej, której celem jest poprawa jakości codziennego życia nas wszystkich - i to w najbliższej przyszłości.

Ami podąża własnymi ścieżkami

Ami to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że elektromobilność staje się dostępna dla każdego. Model ten pobudził naszą kreatywność, czego owocem jest CV21 - projekt, który przeciwstawia się obecnemu trendowi budowania coraz cięższych, bardziej skomplikowanych i droższych samochodów elektrycznych.