Przeglądaj treść

CITROËN BERLINGO Z NAGRODĄ W KONKURSIE FLEET DERBY

 

- Citroën Berlingo zdobył tytuł najlepszego samochodu dostawczego do 3,5 tony z ekologicznym napędem spalinowym w konkursie Fleet Derby 2023.

 

- W konkursie Fleet Derby nagrody przyznawane są dla najlepszych oraz najciekawszych produktów i rozwiązań na rynku flotowym.

 

- Konkurs od 11 lat cieszy się uznaniem w branży flotowej. Z roku na rok bije rekordy popularności, czego dowodem jest liczba zgłoszeń w każdej z kategorii oraz oddanych na nie głosów.

 

Konkurs Fleet Derby jest organizowany od 2012 r. W tegorocznej edycji nagrody przyznawano w ośmiu głównych kategoriach, w których wyróżniono łącznie 50 podkategorii. Oceniano m.in. samochody, programy flotowe producentów, produkty dla menadżerów flot, usługi i wiele innych. O zwycięstwie w każdej z kategorii decydowało głosowanie, w którym brali udział menadżerowie flot, przedstawiciele kadry zarządzającej flotą samochodów służbowych w międzynarodowych i polskich firmach, właściciele firm, dyrektorzy administracyjni, finansowi czy ds. logistyki, osoby mające wpływ na politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach, dostawcy rynkowi, przedstawiciele firm z sektora Car Fleet Management, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej oraz partnerzy biznesowi.

 

W kategorii mobilność w grupie samochodów o masie DMC poniżej 3,5 t z ekologicznym napędem spalinowym najwięcej głosów otrzymał Citroën Berlingo Van. Berlingo od swojego debiutu w 1996 r. był jednym z prekursorów klasy kombivanów. Od tego czasu przeszło 3 mln użytkowników kupiło ten samochód. O popularności aktualnie oferowanej generacji Berlingo świadczy ponad 200 tys. sprzedanych egzemplarzy.

 

Citroën Berlingo Van to pojemny, uniwersalny i funkcjonalny samochód z charakterem. Dostępny jest w dwóch wersjach długości nadwozia: standardowej M – 4,4 m (ładowność do 650 kg lub do 1000 kg) oraz przedłużonej XL – 4,75 m i ładowności do 950 kg. Wariant XL jest dostępny również w wersji załogowej. Podniesienie siedzenia pasażera uwalnia dodatkową przestrzeń służącą do przewozu delikatnych przedmiotów. Objętość przestrzeni ładunkowej może wzrosnąć z 3,3 m³ do 3,8 m³ w wersji M oraz z 3,9 m³ do 4,4 m³ w wersji XL. Pod maską Citroëna Berlingo Van może pracować jeden z nowoczesnych silników najnowszej generacji. Do wyboru są: silnik benzynowy 1.2 PureTech 110 KM lub wersje z silnikiem Diesla – 1.5 BlueHDi o mocy 100 KM lub 130 KM. Ten ostatni silnik jest dostępny także z automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów. Ofertę uzupełnia silnik elektryczny 100 kW z baterią 50 kW. Wersja elektryczna posiada taką samą przestrzeń ładunkową jak wersja spalinowa.

 

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.