SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

Citroën ë-C4 zyskuje większy zasięg dzięki zmianom technologicznym

Citroën stale udoskonala swoje produkty i usługi, aby w jak największym stopniu spełniały potrzeby klientów. W październiku w modelu ë-C4 wprowadzone zostały zmiany technologiczne, dzięki którym homologowany zasięg w cyklu WLTP wzrośnie do 357 km. Modyfikacje te zwiększą o blisko 30 km zasięg w rzeczywistej eksploatacji, zależnie od jej warunków jazdy (temperatura zewnętrzna, rodzaj drogi, styl jazdy). Zmiany te zapewniają więc większą wszechstronność i spokojne użytkowanie w codziennych dojazdach i na dalekich trasach.

Model ë-C4 już w momencie wprowadzenia go na rynek posiadał doskonały zasięg. Silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) i akumulator 50 kWh zamontowane na platformie e-CMP pozostały niezmienione. Do optymalizacji osiągów samochodu przyczyniają się liczne wprowadzone zmiany:

  • zastosowanie opon klasy „A+”, które zmniejszają opory toczenia i poprawiają efektywność
  • zainstalowanie czujnika wilgotności powietrza wraz z nowym ustawieniem parametrów działania pompy ciepła pozwalają na sprawniejsze kontrolowanie ogrzewania i klimatyzacji, co prowadzi do oszczędności energii zgromadzonej w akumulatorze
  • układ przeniesienia napędu również został zmodyfikowany poprzez zastosowanie nowego przełożenia w przekładni redukcyjnej, które powoduje zwiększenie zasięgu

Napęd elektryczny modelu C4 odnosi coraz większy sukces rynkowy w Europie, a w październiku wersja ë-C4 stanowiła już 32,5% miksu sprzedaży wersji elektrycznych i spalinowych.

 

Ambicją marki Citroën jest nieustanne wdrażanie innowacji, by oferować produkty i usługi ułatwiające dostęp do powszechnej mobilności i zapewniające spokojną eksploatację pojazdów. Aby pomóc klientom indywidualnym i firmom w optymalizacji użytkowania modeli z doładowywanym napędem hybrydowym i poprawić komfort, jaki mogą im zapewnić, Citroën wdraża rozwiązania wspomagające, takie jak Plug-in-Reminder i PHEV Connec. Rozwiązanie z sukcesem sprawdza się w naszym SUVie C5 Aircross Hybrid, a już na początku przyszłego roku w Nowym C5 X.

 

Zapisz się do naszego newsletter i bądź z nami na bieżąco!

 

ZAPISZ SIĘ!

Top