Przeglądaj treść

CITROËN CXPERIENCE CONCEPT

Podczas Salonu Paryskiego 2016 Marka CITROËN zaprezentowała CXPERIENCE CONCEPT, model będący wyrazem filozofii "Be different, Feel good". Niezwykła sylwetka i aerodynamiczne linie samochodu budzą skojarzenia z limuzyną klasy premium. Świadczy o tym także kompleksowe podejście do komfortu we wnętrzu samochodu.

 

HORYZONTALNE LINIE

Koncepcyjny CXPERIENCE CONCEPT wyraża w pełni ideę Marki: "Be different, Feel good". Niespotykane wymiary nadwozia – długość 4,85 m, szerokość 2 m i wysokość zaledwie 1,37 m – wyróżniają ten projekt na tle innych przedstawicieli segmentu luksusowych limuzyn.

 

Podwójna chromowana listwa z szewronami rozciąga się aż do reflektorów, podkreślając szerokość samochodu. Ze szczególną uwagą potraktowano światła dzienne w kształcie litery V, nadające CXPERIENCE zaawansowany technologicznie wygląd. Moduły świetlne, składające się z cienkich, 3-milimetrowych elementów, w elegancki sposób zintegrowano z kierunkowskazami.

 

NOWOCZESNY DESIGN WNĘTRZA

Projektanci wnętrza CXPERIENCE czerpali inspirację ze świata nowoczesnej architektury i wzornictwa. Nowatorski design wyraża się w płynnych formach i horyzontalnych liniach foteli oraz deski rozdzielczej. Szlachetne materiały wykończeniowe utrzymane są w energetycznej, żółtej tonacji.

 

Fotele w CXPERIENCE pokryto pikowaną, miękką w dotyku tkaniną. W oparciach, podobnie jak w desce rozdzielczej, wykorzystano eleganckie panele z drewna orzechowego, które pojawiają się również na desce rozdzielczej.

 

DOBROSTAN CIAŁA I DUCHA

Wysokogatunkowe drewno orzechowe, tkanina o geometrycznym splocie w odcieniu "zieleń wody", ciemna skóra o nieregularnej strukturze, cytrusowe barwy, kojąco świetlista przestrzeń... Formy i materiały wykończeniowe w kabinie CXPERIENCE CONCEPT to kwintesencja podejścia Marki do luksusu i komfortu. 

 

Od wielu lat wygoda stanowi nieodłączny atrybut Marki Citroën. Pojęcie "komfort jak w Citroënie" stało się istotnym znakiem rozpoznawczym Marki. Definicja komfortu stała się dużo pojemniejsza i obecnie odnosi się do tak zróżnicowanych kryteriów, jak doświetlenie wnętrza, ergonomia czy dostęp do technologii mobilnych. 

PROGRAM CITROËN ADVANCED COMFORT

Marka opracowując założenia programu CITROËN ADVANCED COMFORT postawiła sobie wyzwanie: na każdym etapie procesu projektowania samochodu podporządkować wszystkie elementy wygodzie i dobremu samopoczuciu pasażerów. 

 

Komfort akustyczny i wizualny, luksusowe fotele, ekskluzywna atmosfera, odprężający klimat kabiny i niezwykła przyjemność jazdy... CXPERIENCE CONCEPT w swoim założeniu to komfortowy kokon zapewniający doskonałe samopoczucie wszystkim pasażerom! Owocem programu CITROËN ADVANCED COMFORT jest także intuicyjny interfejs, pozwalający na niezwykle swobodny, płynny kontakt między wszystkimi podróżującymi a samochodem. 

ŁATWIEJSZY KONTAKT, WIĘKSZY ZAKRES KOMUNIKACJI

CXPERIENCE jest przyjazny, komfortowy i wyposażony w najnowsze technologie komunikacyjne. Prawdziwie intuicyjny interfejs pozwala na niezwykle swobodny, płynny kontakt między wszystkimi podróżującymi a licznym cyfrowym wyposażeniem samochodu.

 

CXPERIENCE wyposażony jest w panoramiczny ekran 19'' w formacie 16:3, usługi komunikacyjne, smartfon, tablet oraz najnowszą aplikację społecznościową Share with U. Umożliwia ona wszystkim pasażerom wymianę różnego rodzaju plików (muzyki, gier, filmów).

 

TECHNOLOGIA HYBRYDOWA W CXPERIENCE

Dobre samopoczucie w dużym stopniu zależy od przyjemności z jazdy. Kierowca CXPERIENCE CONCEPT ma dostęp do licznych innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które jej sprzyjają. Dzięki zastosowaniu układu hybrydowego typu plug-in – silnika benzynowego o mocy od 150 do 200 KM, połączonego z silnikiem elektrycznym o mocy 80 kW – uzyskano rewelacyjną efektywność napędu i doskonałe osiągi.

 

Samochód może poruszać się wyłącznie w trybie elektrycznym - dysponuje wówczas zasięgiem wynoszącym 60 km w mieście. W trasie zamienne stosowanie obydwu rodzajów napędu pozwala ograniczyć zużycie paliwa. Na autostradzie do gry włącza się silnik spalinowy, a moc rośnie do 300 KM, dzięki czemu CXPERIENCE bez problemu może rywalizować z limuzynami najwyższej klasy.