SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
herobanner_cl.006.008_1250x400.310420.96

Citroën AMI ONE CONCEPT

BORN CITROËN*

Citroën, którego historia rozpoczęła się w 1919 r., zawsze wyprzedzał ducha epoki. Marka projektowała bezkompromisowe, rewolucyjne samochody, które stawały się ikonami motoryzacji. Tegoroczny Salon Genewski napisze kolejny rozdział tej historii. Citroën zaprezentuje swoją wizję miejskiej mobilności, której priorytetem jest dostępność dla każdego. Citroën AMI ONE CONCEPT to interpretacja wolności życia w mieście, którą obrazuje hasło #LibertyElectriCityMobility. Łączy ona wszystkie zalety technologii napędu elektrycznego z odważnym, pełnym kolorów designem oraz wyjątkowo przyjaznym charakterem. Samochód jest jednocześnie bardzo praktyczny i komfortowy. Z AMI ONE CONCEPT można korzystać bez prawa jazdy, dzięki czemu jest dostępny dla wielu. Idealnie odpowiada każdemu modelowi użytkowania samochodu w mieście − od carsharingu do najmu.* Urodzony Citroën

 

 

unique1_cl-18.051.004_747x400.310424.72

Nadwozie AMI ONE CONCEPT o geometrycznych kształtach ma wyjątkowo kompaktowe wymiary (długość 2,5 m, szerokość 1,5 m i wysokość 1,5 m) i wygląda solidnie. Samochód sprawia wrażenie niebywale poręcznego i zwrotnego. AMI ONE CONCEPT to samochód, którego żywiołem jest miasto. Każdy z rogów nadwozia chroniony jest panelami Airbump®, które są jednocześnie kluczowym akcentem stylistycznym. Ich elementy polakierowano w kolorze Out of the Blue.

unique2_cl-18.051.007_747x400.310425.72

AMI ONE CONCEPT wygląda nowocześnie dzięki wyrazistej stylistyce przodu, ozdobionego elegancką identyfikacją świetlną nawiązującą do kształtu litery Y. Akcent ten przywodzi na myśl motyw wykorzystany w koncepcyjnym CXperience. Diody LED oraz kierunkowskazy mają finezyjny design dzięki ich "unoszącej się" strukturze. Lakier Clockwork Orange i dwuwymiarowe logo umieszczone w centralnej części czarnej płaszczyzny dodają mu dynamiki.

AMI ONE CONCEPT jest pełen sprytnych rozwiązań. Dominującym motywem jest tu symetria. Drzwi z lewej i prawej strony są identyczne, mają jednak odwrotne zamocowania − zawiasy drzwi po stronie kierowcy znajdują się z tyłu. Z przodu i z tyłu nadwozia wykorzystano te same elementy − panele, zderzaki, błotniki i listwy progowe. Tylne światła są zamienne (prawe/lewe). Cztery elementy, z których zbudowano lusterka zewnętrzne i klamki, złożone są w różnych konfiguracjach. Unikalnym wyposażeniem jest również otwierana górna część nadwozia. Ręcznie odsuwany dach wykonany jest z brezentu w kolorze Anthracite Grey. Można go zdjąć lub założyć jednym ruchem.  

BORN FREE*

AMI ONE CONCEPT to nieograniczona mobilność dla osób mieszkających w mieście, z prawem jazdy lub bez.

Można z niego korzystać po ukończeniu 16 lat (14 we Francji). 

Citroën stworzył AMI ONE CONCEPT jako alternatywę dla transportu publicznego oraz pojazdów dwukołowych.

* Urodzony wolny

sanspermis_cl.19.006.013_747x400.310423.73
100electric_cl.19.006.009_1500x500.310418.70

AMI ONE CONCEPT ma w pełni elektryczny napęd, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska i tani w eksploatacji. Samochód osiąga prędkość maksymalną 45 km/h nie emitując przy tym CO2. Zasięg wynosi 100 km i jest wystarczający w ruchu miejskim. Po podłączeniu AMI ONE CONCEPT do miejskiej stacji ładowania lub punktu Wallbox, prąd w akumulatorach uzupełnia się w dwie godziny.   

Podróżuje się nim w ciszy. Jest on przyjazny dla otoczenia − zamiast hałasu silnika emituje delikatny, dobrany przez projektantów odgłos. Jest to zgodne z rozporządzeniem UE wprowadzonym w życie 1 stycznia 2019 r., zgodnie z którym pojazdy elektryczne muszą w trakcie jazdy generować dźwięk ostrzegający pieszych.  

BORN CLEVER*

AMI ONE CONCEPT jest  połączony z cyfrowym światem. Interfejsem pomiędzy kierowcą a samochodem jest smartfon. Zastępuje on również kluczyk. Otwieranie i zamykanie AMI ONE CONCEPT odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR, znajdującego się na aluminiowej podstawie klamek. Rozpoczyna się wtedy proces komunikacji między kierowcą a AMI ONE CONCEPT. Wybrane aplikacje wyświetlane są w polu widzenia kierowcy w formie dymków. Kierowca uzyskuje dostęp do profilu osobistego oraz palety usług. Na kierownicy AMI ONE CONCEPT znajdują się dwa przyciski: przywołanie asystenta poprzez polecenia głosowe oraz menu przewijania aplikacji.

Z prawej strony Drive POD znajduje się bęben z przyciskiem uruchamiania napędu i pokrętłem automatycznej skrzyni biegów.

* Urodzony inteligentny

digital_cl.19.006.012_747x400.310419.73

AMI ONE CONCEPT to w pełni zdigitalizowany pojazd, który wyprzedza swój czas proponując innowacyjne metody eksploatacji. Dzięki specjalnej aplikacji, klienci mogą wybrać jedną z wielu opcji carsharingu lub wypożyczenia wraz z pakietem usług towarzyszących (ładowanie, wyszukiwanie parkingów itp.). Projekt ten wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom związanym ze specyfiką eksploatacji pojazdu (jednorazowo lub regularnie). Dzięki aplikacji jego użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym dostępem do AMI ONE CONCEPT i w każdej chwili w łatwy sposób zmienić okres użytkowania, nie ponosząc dodatkowych opłat. Oferta carsharingu oraz wynajmu jest dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Samochód można wypożyczyć na pięć minut lub pięć godzin (za pośrednictwem Free2Move), pięć dni (Citroën Rent&Smile), pięć miesięcy (najem krótkoterminowy, czy też pięć lat (najem długoterminowy).

 

pratique1_cl.18.051.012_747x400.310421.72

Kokpit jest przyjemnie przestronny i bardzo funkcjonalny. Fotel kierowcy (przesuwany) i pasażera (zamocowany na stałe) są umieszczone asymetrycznie, aby maksymalnie wykorzystać miejsce we wnętrzu i zapewnić swobodę ruchów. Schowki zaprojektowano w przemyślany sposób, zagospodarowując w pełni dostępną przestrzeń.

pratique2_cl.19.051.010_747x400.310422.72

Po stronie pasażera znajduje się przestrzeń przeznaczona na walizkę kabinową lub torbę podręczną. Z tyłu przewidziano specjalną platformę, dostępną po złożeniu oparcia fotela kierowcy. Mieści ona zestaw toreb specjalnie zaprojektowanych dla AMI ONE CONCEPT przez Damiena Beala.

LIFESTYLE'OWE GADŻETY

Oferta gadżetów zaprojektowanych dla AMI ONE CONCEPT nawiązują do jego charakteru i kolorów: 
# RUN: wiatrówka, zaprojektowana wraz z francuskim partnerem Back to Alaska
# DRIVE: breloczek na klucze w kształcie klamki drzwi, wykonany z tego samego materiału 
# PLUG: kabel do ładowania kompatybilny z urządzeniami z iOS i Androidem
# CARE: silikonowa obudowa na smartfon, zaprojektowana we współpracy z firmą Bone 
# CHARGE: solarna miniaturka origami, zaprojektowana we współpracy z francuską firmą Litogami
# PLAY: metalowy, kolekcjonerski model samochodu w skali 1:43

Top