Przeglądaj treść
Ładowanie

WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O ŁADOWANIU

W temacie samochodów elektrycznych wciąż pojawiają się te same pytania. Jak naładować akumulatory w domu, w pracy czy na trasie? Dowiedz się więcej o zróżnicowanych rozwiązaniach, dzięki którym w łatwy sposób uzupełnisz energię w Twoim elektrycznym Citroënie.
WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O ŁADOWANIU
GNIAZDKO DOMOWE
W większości domów montowane są gniazdka jednofazowe, zdarzają się jednak również gniazdka trójfazowe. Koniecznie sprawdź rodzaj Twojej instalacji elektrycznej przed zakupem rozwiązania do ładowania. 
STACJA ŁADOWANIA
Jej parametry określają moc i czas ładowania Twojego samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in.
Możesz uzupełnić energię na różne sposoby: korzystając ze standardowego lub wzmocnionego gniazdka domowego, wybierając ładowanie przyspieszone za pośrednictwem stacji Wall Box zainstalowanej w domu lub podłączając samochód do stacji ładowania w miejscu publicznym lub przy drodze. Stacje szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW wyposażone są w zintegrowany kabel i nie są kompatybilne z hybrydami plug-in.
 
KABLE DO ŁADOWANIA
Szybkość ładowania zależy również od przepustowości kabla. Należy dostosować typ kabla do wybranej metody ładowania. 
ŁADOWARKA POKŁADOWA

Jej rolą jest konwersja prądu zmiennego pochodzącego z gniazdka lub stacji ładowania (nie dotyczy stacji szybkiego ładowania) na prąd stały, zasilający akumulatory. Moc ładowarki pokładowej ma wpływ na szybkość ładowania.

W zależności od modelu dostępne są opcjonalne ładowarki o wyższej mocy, które umożliwiają przyspieszenie procesu ładowania.

 
AKUMULATORY

Akumulatory trakcyjne objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km do poziomu 70% fabrycznej wydajności.

Akumulatory montowane w naszych samochodach elektrycznych są kompatybilne z szybkimi oraz superszybkimi publicznymi stacjami ładowania.

 

DOSTOSUJ TYP KABLA DO WYBRANEJ METODY ŁADOWANIA

W ofercie znajdują się różne kable, które optymalizują proces ładowania. W zależności od modelu są one dostępne jako wyposażenie standardowe lub opcjonalne, można je również zakupić w dziale akcesoriów.

Kabel standardowy typ 2

Kabel ten przenosi moc do 1,8 kW i jest kompatybilny z gniazdkiem domowym. 

Kabel wzmocniony typ 2

Kabel ten przenosi moc do 3,7 kW i jest kompatybilny ze wzmocnionym gniazdkiem domowym typu Green'up, znacznie bardziej wydajnym niż standardowe gniazdko domowe.  

Jednofazowy kabel typ 3

Kabel ten przenosi moc do 7,4 kW i jest kompatybilny z domową stacją Wall Box lub z publiczną stacją ładowania. Ładując akumulatory za pośrednictwem Wall Box uzupełnisz energię w hybrydzie plug-in w 2 godziny, a w samochodzie elektrycznym − w czasie poniżej 1 nocy.
Aby skorzystać z tej metody ładowania w hybrydzie plug-in, należy doposażyć samochód w opcjonalną ładowarkę pokładową o mocy 7,4 kW.

Trójfazowy kabel typ 3

Kabel ten przeznaczony jest do samochodów elektrycznych i przenosi moc do 22 kW. Współpracuje on z urządzeniem jednofazowym (Wall Box o mocy 7,4 kW) lub trójfazowym (Wall Box o mocy 11 kW), zainstalowanym w domu lub w pracy. Idealnie sprawdza się również podczas korzystania z publicznych stacji ładowania. W miarę możliwości korzystaj z ładowania trójfazowego − jest ono znacznie szybsze.

Aby skorzystać z tej metody ładowania, należy doposażyć samochód w opcjonalną ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

ŁADOWANIE W DOMU LUB W PRACY
Ładowanie samochodu hybrydowego jest łatwiejsze niż myślisz

Możesz ładować akumulatory w Twoim samochodzie korzystając ze zwykłego gniazdka domowego i kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.
Jeżeli chcesz zwiększyć szybkość ładowania, zainstaluj gniazdko wzmocnione lub stację Wall Box. Mają one różną charakterystykę:


● Wall Box ma większą moc i maksymalnie skraca czas ładowania
● Gniazdko wzmocnione może być rozsądnym kompromisem − choć ładuje akumulatory wolniej niż Wall Box, jest jednocześnie tańszym rozwiązaniem.

Wall box o mocy 7,4 kw

Odzyskasz 100% energii (czyli do 64 km zasięgu) w czasie poniżej 2 godzin

 

Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 58 a 64 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.

Wzmocnione gniazdko o mocy 3,7 kw

Odzyskasz 100% energii (czyli do 64 km zasięgu) w czasie poniżej 4 godzin.

Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 58 a 64 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.

Standardowe gniazdko

Odzyskasz 100% energii (czyli do 64 km zasięgu) w czasie poniżej 7 godzin.

 

Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 58 a 64 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.

Ładowanie samochodu elektrycznego: proste i praktyczne rozwiązania

Masz do wyboru kilka rozwiązań, dzięki którym naładujesz akumulatory w Twoim samochodzie. Wybierz takie, które najbardziej odpowiada Twojemu sposobowi eksploatacji i uwzględnia dostępność publicznych stacji ładowania.

 

 • Wall Box 7,4 kW lub 11 kW: instalacja stacji ładowania Wall Box to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia optymalizację czasu ładowania. Nasi partnerzy udzielą Ci wsparcia w audycie twojej instalacji i montażu wybranego urządzenia. 
 • Wzmocnione gniazdko domowe Green'up: instalacja tego rozwiązania nie generuje wysokich kosztów. Jest ono optymalne, gdy nie używasz samochodu zbyt często. Umożliwia naładowanie akumulatorów do poziomu 60% w trakcie nocy.
 • Standardowe gniazdko domowe: możesz również podłączyć samochód do zwykłego gniazdka. Nie jest to rozwiązanie preferowane w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ ładowanie zajmuje bardzo wiele czasu − w trakcie nocy można uzupełnić do 30% energii w akumulatorach. Dlatego warto z niego korzystać okazjonalnie.

 

W przypadku Citroëna ë-C4 100% electric możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

 • Publiczna stacja ładowania o mocy 100 kW: 80% w 30 minut
 • Wall Box 11 kW: 5 godzin
 • Wall Box 7,4 kW: 7 godzin 30 minut
 • Wzmocnione gniazdko Green'up: odzyskanie zasięgu 100 km w 4 godziny 30 minut (w przypadku gniazdka standardowego zajmuje to 9 godzin)

W przypadku Citroëna ë-SpaceTourer 100% electric możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

 • Publiczna stacja ładowania o mocy 100 kW: 80% w 30 minut (akumulatory o pojemności 50 kWh) lub 45 minut (akumulatory o pojemności 75 kWh)
 • Wall Box 11 kW: od 4 godzin 45 minut do 7 godzin w zależności od pojemności akumulatorów
 • Wall Box 7,4 kW: od 7 godzin 30 minut do 11 godzin 20 minut w zależności od pojemności akumulatorów
 • Wzmocnione gniazdko Green'up: uzupełnienie energii do poziomu 60% w trakcie nocy

W przypadku Citroëna ë-Berlingo możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

 • Ładowanie z gniazdka standardowego (8A) lub wzmocnionego Green'Up (16A) za pośrednictwem kabla Typ 2 umożliwia pełne naładowanie akumulatorów w czasie poniżej 15 godzin.
 • Przyspieszone ładowanie za pośrednictwem kabla Typ 3 i publicznej lub prywatnej stacji Wall Box o mocy od 3,7 kW do 22 kW. Czas pełnego naładowania wynosi od 5 h (trójfazowy Wall Box 11 kW) do 7,5 h (jednofazowy Wall Box 7,4 kW).
 • Publiczne stacje szybkiego ładowania o mocy do 100 kW z wbudowanym kablem Typ 4 umożliwiają odzyskanie 80% energii w 30 minut (dotyczy akumulatorów o mocy 50 kWh).

CZAS ŁADOWANIA

Przeprowadź symulację czasu ładowania w zależności od wybranego źródła zasilania.
   
PUBLICZNA STACJA ŁADOWANIA

Zlokalizuj stację ładowania, odblokuj ją i podłącz do niej samochód. to proste!

W Europie dostępnych jest aktualnie ponad 220 000 stacji ładowania, ich sieć wciąż rośnie. Stacje zlokalizowane są tam, gdzie ich potrzebujesz: na parkingach, w centrach miast, galeriach handlowych, supermarketach itp.

Zlokalizuj stacje ładowania w Twojej okolicy i pozwól nawigacji, by Cię do nich zaprowadziła. Skorzystaj z mapy stacji ładujących. 

Aby naładować samochód za pomocą publicznej stacji ładowania, zabierz ze sobą kompatybilny kabel. Możesz go nabyć w dziale akcesoriów.

 

 
ZLOKALIZUJ KOMPATYBILNE STACJE
Znajdź stację ładowania kompatybilną z Twoim samochodem. Bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś.
    

POZNAJ GAMĘ ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH MODELI CITROËNA