SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

Światowa premiera Spacetourera The Citroënist Concept

- Podczas Salonu Samochodowego Genewa 2019, Citroën zaprezentował w ramach światowej premiery model SpaceTourer The Citroënist Concept – nowoczesny van z charakterem, inspirowany pragnieniem swobody i wspólnego spędzania czasu. To prawdziwa mobilna przestrzeń do życia i pracy. Stwarza nieograniczone możliwości wypadów w nieznane z zachowaniem łączności ze światem.

- Nazwa modelu wiąże się z najważniejszymi cechami marki Citroën, które cenią jej fani - sylwetki pełnej wyrazu i swobody podróżowania w najwyższym komforcie.

- Swoboda jest tym większa, że wraz z koncepcyjnym modelem powstał unikatowy rower zgodny ze stylistyką samochodu „Rider The Citroënist by Martone”, zaprojektowany we współpracy z firmą Martone. Rower będzie można nabyć online na stronie www.lifestyle.citroen.com, podobnie jak inne produkty z serii „The Citroënist”.

- Unikatowy, koncepcyjny model kampera, stworzony na bazie SpaceTourera ma wyjątkowe wnętrze, zaprojektowane we współpracy z firmą Pössl, dostawcą Campstera. We wnętrzu jest miejsce do spania dla dwóch osób, miejsce na rower oraz pokładowe biuro z dostępem do Internetu.

- SpaceTourer The Citroënist Concept świadczy o dynamicznym rozwoju Citroëna na rynku kamperów, na którym marka odnotowała w 2018 roku wzrost na poziomie 71%, umacniając w ten sposób drugą pozycję.

01. DYNAMICZNY ROZWÓJ MARKI NA RYNKU KAMPERÓW

Marka Citroën zajęła w 2018 roku drugie, mocne miejsce na europejskim rynku kamperów. Spośród wszystkich producentów samochodów odnotowała najwyższy wzrost w ciągu ostatnich czterech lat.

Citroën ma obecnie ponad 10% udziału w rynku europejskim w tym segmencie i szczyci się ponad 71-procentowym wzrostem liczby zarejestrowanych pojazdów. SpaceTourer, który jest idealną bazą do różnego typu zabudów, ma swój znaczący udział w tym wzroście. SpaceTourer The Citroënist Concept jest wierny 100-letniej historii popularnej marki, dla której zawsze nadrzędnym celem było zapewnienie mobilności i możliwość ucieczki od codzienności jak największej grupie użytkowników. Model symbolizuje dynamikę rozwoju Citroën w segmencie kamperów. 2/5

 

 

02. WIĘKSZA MOBILNOŚĆ ORAZ INTELIGENTNA PRZESTRZEŃ DO PRACY I WYPOCZYNKU Z ZACHOWANIEM ŁĄCZNOŚCI ZE ŚWIATEM

Nazwa „The Citroënist” wyraża wszystkie kluczowe cechy marki, z jej przebojową stylistyką i obietnicą najwyższego komfortu. Jest ukłonem w stronę fanów Citroëna, który jest najczęściej kolekcjonowaną marką na świecie. Nazwa idealnie pasuje do tego nowoczesnego vana z wyjątkowym charakterem, który umożliwia wypady na łono natury w komfortowych warunkach. Dzięki niemu ucieczka od codzienności samochodem lub rowerem i mobilna przestrzeń do życia i pracy z zachowaniem stałej łączności ze światem stają się możliwe.

Komfortowy, nowoczesny i bardziej uniwersalny sposób ucieczki od codzienności

SpaceTourer The Citroënist Concept jest bardzo zwrotny i może wjechać praktycznie wszędzie. Kompaktowy z zewnątrz, ma długość 4,95 m, szerokość 1,92 m, wysokość: 1,99 m, bez problemu przechodzi od potrzeb dnia codziennego do rekreacji. Dla większej swobody ruchu został wyposażony w boczne drzwi przesuwne, otwierane i zamykane elektrycznie bez użycia rąk i w tylną otwieraną szybę. Dzięki ograniczonej wysokości może wjechać na wszystkie parkingi. Model jest skierowany do wszystkich amatorów wypadów na łono natury, którzy poszukują nowoczesnego i inteligentnego środka transportu. Kamper Spacetourer The Citroënist Concept ma identyczne jak w modelu seryjnym miejsce kierowcy, zgodne z programem Citroën Advanced Comfort®, przestronne wnętrze oraz najnowsze technologie wspomagania prowadzenia i łączności ze światem. Należą do nich: Active Safety Brake, nawigacja Citroën Connect Navi, Mirror Screen itd.

Solidny i praktyczny SpaceTourer The Citroënist Concept zapewnia użytkownikom podróżowanie w najwyższym komforcie i bezpieczeństwie, zarówno w mieście jak i podczas wypadów na łono natury, Model jest przystosowany do intensywnego użytkowania, a podwyższone zawieszenie i napęd na cztery koła, wykonane przez firmę partnerską Automobiles Dangel, zwiększają jego możliwości. Rozłączalny napęd na cztery koła zapewnia znacznie więcej swobody, zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia wędrówki po bezdrożach niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Zachowuje komfort, trzymanie się drogi i osiągi właściwe dla SpaceTourera. Silnik BlueHDi 150 KM S&S z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów zapewnia dużą moc i wszechstronność w każdej sytuacji.

Mobilna przestrzeń do życia i pracy z zachowaniem stałej łączności ze światem

Przyjazny SpaceTourer The Citroënist Concept ma naturę wędrowca. Jest wyposażony w rozwiązania, które zapewniają absolutną swobodę w codziennym użytkowaniu z zachowaniem stałej łączności ze światem. Dzięki zabudowie wykonanej przez firmę Pössl, która jest europejskim liderem w konstruowaniu kamperów na bazie furgonów, SpaceTourer przeobraził się w prawdziwego kampera. Ma miejsca dla czterech osób. Rozmieszczenie siedzeń zapewnia jak najwięcej przestrzeni i komfort: dwa siedzenia z przodu oraz dwa siedzenia w drugim i trzecim rzędzie po prawej stronie.

SpaceTourer The Citroënist Concept wręcz zaprasza do podróży. Ma wiele funkcjonalnych rozwiązań, które umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni kabiny i czynią z niego wielofunkcyjnego vana z komfortową przestrzenią do życia i pracy.

- Dzięki zabudowie Campster by Pössl, samochód ma podnoszony dach, który wyróżnia go z daleka. Wykonany z szarej tkaniny z wbudowaną dużą siatkową moskitierą kryje w sobie miejsce do spania. W nocnej konfiguracji na umieszczonej nad kabiną specjalnej kuszetce mogą spać dwie dorosłe osoby. Dla większego komfortu użytkowania w dziennej konfiguracji podnoszony dach tworzy przestrzeń, której wysokość umożliwia poruszanie się w wyprostowanej pozycji.

- Z myślą o miejscu do pracy, we wnętrzu SpaceTourera The Citroënist Concept zaprojektowano praktyczny, modułowy mebel multimedialny z płaskim blatem i chowanym ekranem TV. Całość uzupełniają rozwiązania zapewniające łączność ze światem, takie jak Click&Share do udostępniania treści multimedialnych. Rozwiązanie umożliwia pasażerom czytanie map drogowych, wytyczanie tras przejazdu bądź wyświetlanie filmów wideo i zdjęć w warunkach najwyższego komfortu. Dzięki przednim, obrotowym fotelom wokół stołu i ekranu można stworzyć przyjazną przestrzeń, która kojarzy się z domowym salonem.

- Funkcjonalne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wnętrze, z panelami i elementami wyposażenia pokrytymi tworzywem w kolorze Gris Wengé, skrywa wiele łatwo dostępnych i praktycznych schowków, które tworzą komfortową przestrzeń. Schowki są rozmieszczone w sąsiedztwie siedzeń, leżanki i bagażnika. Pozwalają ukryć przedmioty codziennego użytku przed niedyskretnymi spojrzeniami.

 

03. STYLISTYKA: SILNA OSOBOWOŚĆ PODKREŚLONA ELEGANCKĄ GRĄ CZERNI I BIELI

W SpaceTourerze The Citroënist Concept, obdarzonym funkcjonalną stylistyką, zastosowano elegancką grę czerni i bieli, która harmonijnie łączy nadwozie z wystrojem wnętrza i podkreśla osobowość tego samochodu koncepcyjnego.

Styliści poświęcili wiele uwagi dwukolorowemu wykończeniu nadwozia. Charakteryzuje się oryginalnym motywem graficznym, dodatkowo przyciemnianymi szybami w górnej części oraz dolną strefą wykończoną w świetlistym białym kolorze. Boczną linię nadwozia podkreśla ozdobna, czerwona listwa. Ponadto SpaceTourer The Citroënist Concept wyróżnia się wielkoformatowymi naklejkami „The Citroënist Est. 1919” umieszczonymi na przednich drzwiach oraz masztem znajdującym się po stronie kierowcy, który eksponuje podwójny proporczyk z logo marki i napisem „The C” i szewrony. Dla wzmocnienia wizerunku poszukiwacza przygód, SpaceTourer The Citroënist Concept został wyposażony w aluminiowe, pięcioramienne, diamentowane felgi 17’’ z atrakcyjnymi oponami, które zostały ozdobione po bokach białym paskiem z czerwonymi akcentami „Martone”.

Taką samą spójność stylistyczną prezentuje wnętrze samochodu. Na siedzeniach zastosowano poprzeczne motywy z dwukolorowymi poziomymi pasami, które potęgują wrażenie przestronności we wnętrzu. Główne części siedzeń pokryte są elegancką, dającą poczucie większego komfortu, pikowaną jasnoszarą tkaniną. Czerwone przeszycia na siedzeniach i czerwony pasek na oparciach nawiązują do czerwonej listwy, która podkreśla boczną linię nadwozia. Poza siedzeniami także miejsce kierowcy ma specyficzne wykończenie. Elementy ozdobne na desce rozdzielczej i na płatach drzwi uzupełniają całość i wzmacniają osobowość koncepcyjnego modelu. Deskę rozdzielczą po stronie pasażera zdobi miękkie w dotyku szare wykończenie i budzące skojarzenia z podróżą czerwone pasy. Umieszczona na kierownicy wstawka z napisem „The Citroënist” nawiązuje do nazwy modelu. 

 

 

04. MARTONE: UNIKATOWY MARIAŻ STYLISTYKI Z MOBILNOŚCIĄ

Większa mobilność dzięki unikatowemu rowerowi „Rider The Citroënist by Martone”

SpaceTourer The Citroënist Concept, stworzony z myślą o nieograniczonej mobilności podczas wielkich eskapad jak i przy poruszaniu się po centrach miast, idzie jeszcze dalej w ułatwianiu życia kierowcom. Ten kultowy, zaprojektowany i wyposażony z myślą o rekreacji samochód jest oferowany z rowerem.

Nowoczesny model roweru łączy funkcjonalność i komfort. To owoc bogatego know-how partnerskiej firmy Martone, która jest zwolennikiem „mobilności z klasą”.

W naturalny sposób obie marki, jednakowo zafascynowane stylistyką i nieskrępowaną mobilnością, zdecydowały się na współpracę przy modelu SpaceTourer. Samochód jest szczególnym przykładem zwrotności, właściwości jezdnych i użytecznych technologii. Stanowi dowód bogatego know-how Citroëna w zakresie stylistyki, przestronności wnętrza i komfortu podróżowania. Marka Martone wniosła ze swej strony bogate doświadczenie, uzupełniając ofertę wyjątkowym rowerem „Rider The Citroënist by Martone”.

Rower o przebojowej stylistyce nawiązuje do idei modelu SpaceTourer The Citroënist Concept. Ten owoc współpracy z firmą ze świata mody i stylu jest łatwo rozpoznawalny po czerwonym łańcuchu. Został pomyślany jako trwały, komfortowy i elegancki środek transportu. Kolorystyką nawiązuje do samochodu koncepcyjnego - z białą ramą, siodełkiem, kierownicą i czarnymi kołami. Równie estetyczny i praktyczny rower Citroën SpaceTourer jest doskonałym uzupełnieniem dla kierowców, którzy pragną mobilności na żądanie i przyjemności na drodze. Dlatego w podłodze samochodu między meblem multimedialnym a tylnymi siedzeniami zostały zamontowane szyny mocujące do przewożenia dwóch rowerów.

Sprzedaż online roweru „Rider The Citroënist by Martone” i innych lifestylowych produktów

Wraz z ofertą roweru „Rider The Citroënist by Martone”, stworzonego do użytku codziennego i do rekreacji, Citroën wykracza poza zwykłą ideę samochodu koncepcyjnego. Nowy element wyposażenia będzie można zamówić już od dnia otwarcia Salonu Samochodowego w Genewie bezpośrednio na stoisku lub w sklepie internetowym www.lifestyle.citroen.com w cenie 950 euro lub 1000 franków szwajcarskich (brutto, bez kosztów dostawy).

Dodatkowo Citroën stworzył także linię produktów lifestylowych „The Citroënist”, które są dostępne w sklepach firmowych i w sklepie internetowym. Jest to kolekcja przedmiotów codziennego użytku z logo „The C”, utrzymana w czarno-białej kolorystyce SpaceTourera The Citroënist Concept. Kolekcja obejmuje kubek, notes, długopis i pamięć USB. Ponadto w ofercie Citroëna znajduje się elegancka kurtka puchowa, zaprojektowana we współpracy z firmą Back To Alaska, w której można stawić czoła niskim zimowym temperaturom!

Poznaj model

Top