SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O ŁADOWANIU

eC4-Charging

W temacie samochodów elektrycznych wciąż pojawiają się te same pytania. Jak naładować akumulatory w domu, w pracy czy na trasie? Dowiedz się więcej o zróżnicowanych rozwiązaniach, dzięki którym w łatwy sposób uzupełnisz energię w Twoim elektrycznym Citroënie.

picto-eclair

1. Gniazdko domowe

W większości domów montowane są gniazdka jednofazowe, zdarzają się jednak również gniazdka trójfazowe. Koniecznie sprawdź rodzaj Twojej instalacji elektrycznej przed zakupem rozwiązania do ładowania.

Borne-de-recharge

2. Stacja ładowania

Jej parametry określają moc i czas ładowania Twojego samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in.
Możesz uzupełnić energię na różne sposoby: korzystając ze standardowego lub wzmocnionego gniazdka domowego, wybierając ładowanie przyspieszone za pośrednictwem stacji Wall Box zainstalowanej w domu lub podłączając samochód do stacji ładowania w miejscu publicznym lub przy drodze. Stacje szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW wyposażone są w zintegrowany kabel i nie są kompatybilne z hybrydami plug-in.

Cable-de-recharge

3. Kable do ładowania

Szybkość ładowania zależy również od przepustowości kabla. Należy dostosować typ kabla do wybranej metody ładowania.

747x100-picto-cable-embarque

4. Ładowarka pokładowa

Jej rolą jest konwersja prądu zmiennego pochodzącego z gniazdka lub stacji ładowania (nie dotyczy stacji szybkiego ładowania) na prąd stały, zasilający akumulatory. Moc ładowarki pokładowej ma wpływ na szybkość ładowania.

W zależności od modelu dostępne są opcjonalne ładowarki o wyższej mocy, które umożliwiają przyspieszenie procesu ładowania.

747x100-Pictos-Batterie

5. Akumulatory

Akumulatory trakcyjne objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km do poziomu 70% fabrycznej wydajności.

Akumulatory montowane w naszych samochodach elektrycznych są kompatybilne z szybkimi oraz superszybkimi publicznymi stacjami ładowania.

DOSTOSUJ TYP KABLA DO WYBRANEJ METODY ŁADOWANIA

W ofercie znajdują się różne kable, które optymalizują proces ładowania. W zależności od modelu są one dostępne jako wyposażenie standardowe lub opcjonalne, można je również zakupić w dziale akcesoriów.

                  

KABEL STANDARDOWY TYP 2

Kabel ten przenosi moc do 1,8 kW i jest kompatybilny z gniazdkiem domowym. 

KABEL WZMOCNIONY TYP 2

Kabel ten przenosi moc do 3,7 kW i jest kompatybilny ze wzmocnionym gniazdkiem domowym typu Green'up, znacznie bardziej wydajnym niż standardowe gniazdko domowe.  

JEDNOFAZOWY KABEL TYP 3

Kabel ten przenosi moc do 7,4 kW i jest kompatybilny z domową stacją Wall Box lub z publiczną stacją ładowania. Ładując akumulatory za pośrednictwem Wall Box uzupełnisz energię w hybrydzie plug-in w 2 godziny, a w samochodzie elektrycznym − w czasie poniżej 1 nocy.
Aby skorzystać z tej metody ładowania w hybrydzie plug-in, należy doposażyć samochód w opcjonalną ładowarkę pokładową o mocy 7,4 kW.

TRÓJFAZOWY KABEL TYP 3

Kabel ten przeznaczony jest do samochodów elektrycznych i przenosi moc do 22 kW. Współpracuje on z urządzeniem jednofazowym (Wall Box o mocy 7,4 kW) lub trójfazowym (Wall Box o mocy 11 kW), zainstalowanym w domu lub w pracy. Idealnie sprawdza się również podczas korzystania z publicznych stacji ładowania. W miarę możliwości korzystaj z ładowania trójfazowego − jest ono znacznie szybsze.

Aby skorzystać z tej metody ładowania, należy doposażyć samochód w opcjonalną ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

ŁADOWANIE W DOMU LUB W PRACY

ŁADOWANIE SAMOCHODU HYBRYDOWEGO JEST ŁATWIEJSZE NIŻ MYŚLISZ!

Możesz ładować akumulatory w Twoim samochodzie korzystając ze zwykłego gniazdka domowego i kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.
Jeżeli chcesz zwiększyć szybkość ładowania, zainstaluj gniazdko wzmocnione lub stację Wall Box. Mają one różną charakterystykę:


Wall Box ma większą moc i maksymalnie skraca czas ładowania
Gniazdko wzmocnione może być rozsądnym kompromisem − choć ładuje akumulatory wolniej niż Wall Box, jest jednocześnie tańszym rozwiązaniem.

C5-AirX-H-WallBox

Wall Box o mocy 7,4 kW

Odzyskasz 100% energii (czyli do 55 km zasięgu) w czasie poniżej 2 godzin.
Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 54 a 55 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.*

C5-AirX-H-Prise-Renforcee

Wzmocnione gniazdko o mocy 3,7 kW

Odzyskasz 100% energii (czyli do 55 km zasięgu) w czasie poniżej 4 godzin.
Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 54 a 55 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.*

C5-AirX-H-Prise-Classique

Standardowe gniazdko

Odzyskasz 100% energii (czyli do 55 km zasięgu) w czasie poniżej 7 godzin.
Zasięg w trybie elektrycznym wynosi między 54 a 55 km w zależności od wybranych opcji wyposażenia. Jest on uzależniony od aktualnych warunków eksploatacyjnych.*

Ładowanie samochodu elektrycznego: proste i praktyczne rozwiązania

Masz do wyboru kilka rozwiązań, dzięki którym naładujesz akumulatory w Twoim samochodzie. Wybierz takie, które najbardziej odpowiada Twojemu sposobowi eksploatacji i uwzględnia dostępność publicznych stacji ładowania.

Wall Box 7,4 kW lub 11 kW: Instalacja stacji ładowania Wall Box to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia optymalizację czasu ładowania. Nasi partnerzy udzielą Ci wsparcia w audycie twojej instalacji i montażu wybranego urządzenia. 

Wzmocnione gniazdko domowe Green'up: Instalacja tego rozwiązania nie generuje wysokich kosztów. Jest ono optymalne, gdy nie używasz samochodu zbyt często. Umożliwia naładowanie akumulatorów do poziomu 60% w trakcie nocy.

Standardowe gniazdko domowe: Możesz również podłączyć samochód do zwykłego gniazdka. Nie jest to rozwiązanie preferowane w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ ładowanie zajmuje bardzo wiele czasu − w trakcie nocy można uzupełnić do 30% energii w akumulatorach. Dlatego warto z niego korzystać okazjonalnie.

Czas ładowania samochodu elektrycznego zależy od pojemności akumulatorów. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź specyfikację wybranego modelu.
eC4-Charging

W przypadku Citroëna ë-C4 100% electric możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

  • Publiczna stacja ładowania o mocy 100 kW: 80% w 30 minut
  • Wall Box 11 kW: 5 godzin
  • Wall Box 7,4 kW: 7 godzin 30 minut
  • Wzmocnione gniazdko Green'up: odzyskanie zasięgu 100 km w 4 godziny 30 minut (w przypadku gniazdka standardowego zajmuje to 9 godzin)
eSpaceTourer-Charging

W przypadku Citroëna ë-SpaceTourer 100% electric możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

  • Publiczna stacja ładowania o mocy 100 kW: 80% w 30 minut (akumulatory o pojemności 50 kWh) lub 45 minut (akumulatory o pojemności 75 kWh)
  • Wall Box 11 kW: od 4 godzin 45 minut do 7 godzin w zależności od pojemności akumulatorów
  • Wall Box 7,4 kW: od 7 godzin 30 minut do 11 godzin 20 minut w zależności od pojemności akumulatorów
  • Wzmocnione gniazdko Green'up: uzupełnienie energii do poziomu 60% w trakcie nocy

PUBLICZNA STACJA ŁADOWANIA

Zlokalizuj stację ładowania, odblokuj ją i podłącz do niej samochód. To proste!

eBerlingo-Van-Public-Charge

W Europie dostępnych jest aktualnie ponad 220 000 stacji ładowania, ich sieć wciąż rośnie. Stacje zlokalizowane są tam, gdzie ich potrzebujesz: na parkingach, w centrach miast, galeriach handlowych, supermarketach itp.

Zlokalizuj stacje ładowania w Twojej okolicy i pozwól nawigacji, by Cię do nich zaprowadziła. Skorzystaj z mapy stacji ładujących. 

Aby naładować samochód za pomocą publicznej stacji ładowania, zabierz ze sobą kompatybilny kabel. Możesz go nabyć w dziale akcesoriów.

CZAS ŁADOWANIA

Przeprowadź symulację czasu ładowania w zależności od wybranego źródła zasilania. 

Zlokalizuj kompatybilne stacje

Znajdź stację ładowania kompatybilną z Twoim samochodem. Bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś.

Top