SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

PIERWSZA HYBRYDA PLUG-IN MARKI CITROËN

SUV klasy komfort

Citroën C5 Aircross Hybrid Concept zapowiada wersję hybrydową plug-in nowego SUV-a Marki, która zadebiutuje na rynku w 2020 r. To pierwsza hybryda plug-in Marki Citroën i jednocześnie pierwszy model rozpoczynający ofensywę nowej generacji samochodów niskoemisyjnych. Marka planuje prezentację nowego modelu z tej linii co roku, począwszy od 2020 r. Nowy SUV Citroën C5 Aircross Hybrid Concept to wszechstronna propozycja dla klientów, którzy szukają połączenia zalet silnika elektrycznego (ZEV) w ruchu miejskim z uniwersalnością jednostki spalinowej w przypadku dalszych podróży.

Zaawansowana technologia hybrydowa PHEV (plug-in-hybrid electric vehicle), zastosowana w Nowym SUV-ie Citroën C5 Aircross Hybrid Concept, określa nowy wymiar programu Citroën Advanced Comfort®. Wersja ta łączy przyjemność jazdy w ciszy w trybie zeroemisyjnym (ZEV) z uniwersalnością i dużym zasięgiem, wynikającymi z połączenia jednostki elektrycznej ze spalinową oraz zastosowania elektronicznie sterowanej ośmioprzełożeniowej automatycznej skrzyni biegów EAT8.

OBEJRZYJ FILM!

Mobilite_18.045.001_597X550

RELAKS, DUŻY ZASIĘG I WYDAJNOŚĆ

Zajmij miejsce w kokpicie Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross Hybrid Concept i ciesz się jazdą w trybie elektrycznym, który izoluje Cię od świata zewnętrznego. Wnętrze niczym kokon oddziela pasażerów od wszelkich źródeł hałasu, tworząc atmosferę prawdziwego relaksu. Samochód sprawdza się w każdych warunkach eksploatacyjnych. Wersja hybrydowa umożliwia przejechanie do 50 km w trybie zeroemisyjnym z maksymalną prędkością 135 km/h. To zasięg wystarczający do pokonywania codziennych miejskich tras. Korzystaj z tego, co najlepsze w obu rozwiązaniach: silnik elektryczny zapewnia optymalny zasięg do jazdy w mieście, a jednostka spalinowa - komfort podczas dalszych podróży. Nowy SUV Citroën C5 Aircross Hybrid Concept jest wyposażony w silnik benzynowy 1.6 PureTech 180 S&S oraz jednostkę elektryczną o mocy 80 kW, połączoną ze skrzynią biegów EAT8. Automatyczna skrzynia zyskała dwa nowe udoskonalenia - zoptymalizowany system zmiany biegów oraz dodatkowy tryb “Brake”, który redukuje prędkość samochodu bez konieczności używania pedału hamulca.

WYJĄTKOWO ŁATWA OBSŁUGA

Samochód automatycznie steruje obiema jednostkami napędowymi. Dodatkowo kierowca może wybrać ręcznie jeden z trybów jazdy: ZEV, Hybrid lub Sport. Wystarczy skorzystać z przełącznika na konsoli centralnej, który jest w zasięgu ręki. Zarządzanie napędem w Nowym SUV-ie Citroën C5 Aircross Hybrid Concept jest proste i intuicyjne. Elektroniczny zestaw wskaźników został zaprojektowany specjalnie dla tej wersji i przekazuje kierowcy informacje o wykorzystanej mocy, stanie paliwa i poziomie naładowania akumulatorów czy zasięgu w trybie elektrycznym i spalinowym. Wizualizuje przepływ energii, a po podłączeniu do źródła prądu informuje o pozostałym czasie ładowania, wyświetla również dane o prądzie odzyskanym w trakcie jazdy. 8'' tablet dotykowy został dostosowany do tej wersji, a jego menu zawiera kilka nowych ekranów poświęconych napędowi hybrydowemu (wykres przepływu energii, dane dotyczące zużycia paliwa i prądu, wskazówki odnośnie ekojazdy itp.). System nawigacji 3D Citroën Connect Navi został wzbogacony o nowe funkcjonalności, takie jak mapa stacji ładowania akumulatorów. Aplikacja MyCitroën umożliwia zaplanowanie ładowania w czasie, uruchomienie i zatrzymanie ładowania oraz monitoring stanu naładowania akumulatorów. Zaletą tej wersji jest zoptymalizowany czas ładowania akumulatorów - w przypadku konwencjonalnego gniazdka zajmuje ono noc, przy użyciu ściennego gniazda 32A (które można zakupić lub wynająć) - 2 godziny. Proces ładowania jest prosty dzięki ergonomicznej klapce i kablom, które są wyposażeniem samochodu.
IHM_18.045.004_597X500
Annonciateur_18.045.003_597X500

ZWIĘKSZONY ZASIĘG SAMOCHODÓW NISKOEMISYJNYCH (LEV)

Oferta elektromobilności zainspirowana potrzebami klientów

Ambicją Marki jest odegranie kluczowej roli w globalnym procesie zmiany źródła zasilania samochodów. W związku z tym Citroën intensywnie rozwija gamę samochodów niskoemisyjnych (LEV). Już dziś Marka oferuje klientom elektryczne modele, takie jak E-Berlingo, C-Zero czy E-Mehari, spełniajace oczekiwania różnych grup klientów. Wraz z debiutem Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross Hybrid Concept Marka wykonuje kolejny krok na drodze rozwoju gamy niskoemisyjnych samochodów, w której zaawansowane silniki spalinowe i wyspecjalizowane auta elektryczne zostaną do 2020 r. wzbogacone o elektryczne wersje popularnych modeli oraz hybrydy plug-in. Wersja PHEV Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross zadebiutuje w 2020 r. i będzie pierwszą hybrydą plug-in Marki. To pierwszy krok na drodze do realizacji planu elektryfikacji 80% gamy do 2023 r. i 100% do 2025 r. Począwszy od Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross, wszystkie nowe modele będą dostępne w wersji z napędem elektrycznym lub PHEV.
Top