SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O ŁADOWANIU I ZASIĘGU

W temacie samochodów elektrycznych wciąż wracają te same pytania!

W domu, w biurze, na Twojej trasie − dzięki zróżnicowanym rozwiązaniom możesz w łatwy sposób uzupełniać energię i cieszyć się eksploatacją Twojego elektrycznego Citroëna.

W DOMU WYSTARCZY CI ZWYKŁE GNIAZDKO

Możesz naładować akumulatory korzystając ze zwykłego domowego gniazdka i kabla, dostarczonego standardowo wraz z samochodem.

Aby zwiększyć szybkość ładowania wybierz wzmocnione gniazdko lub Wall Box. Rozwiązania te mają różną charakterystykę:

  • Wall Box jest bardziej wydajny i może być wykorzystywany do szybkiego ładowania. Wzmocnione gniazdko to dobry kompromis.
  • Optymalizuje wykorzystanie prądu w trakcie ładowania i zwiększa szybkość ładowania w porównaniu do zwykłego gnizadka. Gdy zamówisz Wall Box, w zestawie otrzymasz odpowiedni kabel.

Dowiedz się więcej o czasie ładowania w zależności od wybranego rozwiązania

Gdy zdecydujesz się na montaż wzmocnionego gniazdka, zajmiemy się wszystkim od A do Z. Wszelkie procedury są scentralizowane i zdigitalizowane. Doradca skontaktuje Cię z naszą partnerską firmą instalacyjną “ZEBorne” i będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem procesu montażu.

Podobnie jak w przypadku domu, możesz wnioskować o instalację stacji ładowania w biurze czy w przestrzeni wspólnej i skorzystać z usług naszej partnerskiej firmy instalacyjnej.

Możesz w łatwy sposób naładować akumulatory korzystając z publicznych stacji ładowania

Lokalizacja stacji, odblokowanie jej i ładowanie samochodu jest tak proste!

ladowanie_plug-in

Sieć publicznych stacji ładowania w Europie liczy 185.000 punktów i wciąż rozwija się. Stacje zlokalizowane są w pobliżu często odwiedzanych miejsc.

Dzięki aplikacji Free2move Services możesz w łatwy sposób zlokalizować pobliskie stacje i regulować płatność za energię w cyklach miesięcznych.

  • Aby skorzystać z publicznych stacji ładowania, będziesz potrzebował kompatybilnego kabla. Jest on dostępny jako akcesorium w sieci Citroëna, a w przypadku zakupienia Wall Box jest wyposażeniem standardowym.
  • Publiczne stacje ładowania zazwyczaj mają moc 22 kW, może ona być jednak wyższa. Aby naładować samochód hybrydowy, możesz korzystać ze stacji o mocy maksymalnej 43 kW.

Rozbudowana sieć autostradowych stacji szybkiego ładowania

Zrób sobie przerwę, napij się kawy i odzyskaj do 80% zasięgu.

1200x400CL-19

Autostradowa sieć stacji szybkiego ładowania dynamicznie rozwija się. Dzięki temu możesz wybrać się Twoim samochodem elektrycznym na spontaniczy wyjazd weekendowy. Dostawcy infrastruktury, m.in. IONITY oraz ALLEGO do 2020 r. zapewnią pełną dostępność stacji ładowania w ramach europejskiej sieci autostrad.

Planując podróż samochodem elektrycznym musisz uwzględnić dostępność stacji ładowania na wybranej trasie. Skorzystaj z narzędzia do planowania, dostępnego w aplikacji Free2move Services.

* Stacje szybkiego ładowania (o mocy powyżej 43 kW) są kompatybilne wyłącznie z samochodami w 100% elektrycznymi.

Znajdź najbliższą stację ładowania

Znajdź najbliższą stacją ładowania kompatybilną z Twoim samochodem. Bez względu na to, gdzie jesteś.  

 

 

Różne rodzaje kabli do ładowania, które spełnią Twoje potrzeby

Aby zoptymalizować proces ładowania możesz skorzystać z różnych kabli. Wszystko zależy od łącza, jakim dysponujesz.

STANDARDOWY KABEL TYP 2

Kabel dostarczony w ramach wyposażenia Twojej hybrydy plug-in umożliwia ładowanie o mocy do 1,8 kW. To optymalne rozwiązanie, gdy korzystasz z domowego gniazdka.

WZMOCNIONY KABEL TYP 2

Kabel, który możesz opcjonalnie zakupić, umożliwia ładowanie o mocy do 3,2 kW. To optymalne rozwiązanie, gdy korzystasz ze wzmocnionego gniazdka.

 

JEDNOFAZOWY KABEL TYP 3 

Kabel, który możesz opcjonalnie zakupić, umożliwia ładowanie o mocy do 7,4 kW. To optymalne rozwiązanie, gdy korzystasz z Wall Box o mocy 7,4 kW lub publicznej stacji ładowania.

TRÓJFAZOWY KABEL TYP 3

Kabel, który możesz opcjonalnie zakupić, umożliwia ładowanie o mocy do 3,2 kW. To optymalne rozwiązanie, gdy korzystasz z Wall Box lub publicznej stacji ładowania.

SYMULATOR ŁADOWANIA

Sprawdź ile czasu potrzebujesz aby naładować swojego Citroena.

KILKA PORAD, DZIĘKI KTÓRYM ZACHOWASZ AKUMULATORY W DOSKONAŁEJ KONDYCJI

CODZIENNE ŁADOWANIE I SZYBKIE ŁADOWANIE

Możesz codziennie podłączać Twój samochód do źródła prądu, jeżeli jednak nie będziesz tego praktykować, akumulatorom nic się nie stanie. Ważne jednak, by przynajmniej raz w miesiącu uzupełnić ich poziom.

System zarządzania akumulatorami kontrolowany jest elektronicznie i zużywa minimalną ilość energii. Jeżeli często korzystasz z szybkiego ładowania, zaleca się, by raz na dwa tygodnie naładować akumulatory do pełna korzystając ze standardowej procedury.

KOMPATYBILNE ŹRÓDŁA PRĄDU

Możesz ładować akumulatory korzystając z zarówno jednofazowego, jak i trójfazowego prądu.

Jeżeli Twój samochód wyposażony jest w trójfazowy system ładowania, możesz korzystać z szybkich ładowarek. Trójfazowy prąd jest bardziej wydajny.

* Nowy SUV C5 Aircross Hybrid będzie dostępny z opcjonalną, zintegrowaną ładowarką trójfazową.

STOSUJ ZASADY ECO-JAZDY

PROWADŹ PŁYNNIE 

Stosując płynny styl jazdy unikasz nadmiernego zużycia energii. Spróbuj przewidzieć hamowanie i zwalnianie, unikaj gwałtownych manewrów. Gdy korzystasz z dróg szybkiego ruchu zwróć uwagę na prędkość, ponieważ szybka jazda znacząco redukuje zasięg.

 

KORZYSTAJ Z TRYBU HAMOWANIA

Hamuj silnikiem zawsze, gdy to możliwe. Dzięki temu Twój samochód elektryczny lub hybrydowy odzyska energię i doładuje akumulatory w trakcie hamowania lub wytracania prędkości.

 

PROGRAMOWANIE TEMPERATURY 

Skorzystaj z opcji programowania temperatury samochodu w trakcie ładowania. Dzięki temu unikniesz nadmiernego poboru energii w celu ogrzania lub schłodzenia wnętrza w trakcie jazdy.

 

DBAJ O OPONY

Bezpieczeństwo to nie wszystko! Dbając o dobrą kondycję opon i odpowiednie ciśnienie optymalizujesz zużycie energii.

EcoConduite_CL-19.030.018_500X500

ZASIĘG ZALEŻY OD STYLU JAZDY I INNYCH CZYNNIKÓW

picto-charge-transportee

OBCIĄŻENIE

Votre style de conduite et la vitesse

picto-vitesse

STYL JAZDY I PRĘDKOŚĆ

picto-denivele-747X400-V7

UKSZTAŁTOWANIE TERENU

Le chauffage et la climatisation

picto-climatisation

OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA

Top