SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
3Forms-3colors_625x400

NOWE LOGOTYPY

3 KSZTAŁTY, 3 KOLORY

Rodzaje benzyny oznaczone są nowymi symbolami o określonym kolorze. •koło otaczające nowy symbol o odpowiednim kolorze oznacza benzynę •kwadrat symbolizuje Diesla •kształt diamentu symbolizuje gaz Zimne kolory (turkusowy lub zielony) oznaczają benzynę, cieple kolory (żółty i pomarańczowy) Diesla, niebieski kolor gaz.

NOWE NAZWY PALIWA

Nowe nazwy ułatwiają zmotoryzowanym identyfikację odpowiedniego typu paliwa dla ich samochodów.

New-Fuel-names_300x205-PL

BENZYNA

W oznaczeniach paliw benzynowych pojawia się litera E, po niej zaś cyfra oznaczająca maksymalną procentową zawartością etanolu w paliwie zalecaną do użycia w pojeździe
Dotychczasowa 95 i 98 to teraz E5, ze względu na maksymalna zawartość bioethanolu nieprzekraczającą 5 %. 95 E10 to po prostu E10, natomiast super ethanol przybiera nazwę E85.

Diesel_300x205-1

DIESEL

Nazwy olejów napędowych rozpoczynają się literą B, porzedzającą liczbę wskazującą na maksymalną dopuszczalną do użycia w pojeździe zawartość procentową biopaliwa produkowanego z warzyw i olejów zwierzęcych. Standardowy Diesel wegług nowej nomenklatury to B7, natomiast nowy Diesel, o zawartości biopaliwa nieprzekraczającej 10 % to B10.
XLT to nowe nazewnictwo Diesla syntetycznego.

Gazeous_-Fuels_300x205-PL

PALIWA GAZOWE

Nazwy paliw gazowych zostały całkowicie zmienione. Wodór przybiera nazwę H2, natomiast pozostałe odnoszą się do angielskich akronimów: LPG dla propanu-butanu (liquefied petroleum gas), CNG dla skompresowanego gazu ziemnego (compressed natural gas) oraz LNG dla ciekłego gazu ziemnego (liquefied natural gas).

CITROËN I NOWE NAZWY PALIW

Nowe logotypy i nazwy paliw widoczne są już w punktach serwisowych. Będą również zawarte w podręcznikach obsługi na klapkach paliwa we wszystkich samochodach sprzedawanych na terenie Europy.

Top