SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund
1440x545_SpaceTourer_Ë_cinemascope

Spacetourer 4x4 Ë concept

Nowy Citroën Spacetourer wykorzystuje elementy stylistyczne lifestyle'owej kolekcji "Ë", wyjątkowej linii nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie produktów, zaprezentowanych w zeszłym roku podczas targów w Paryżu. Nowy samochód koncepcyjny podkreśla wyjątkowy charakter Marki, jednocześnie akcentując zalety wersji seryjnej.
Citroën Spacetourer 4X4 Ë Concept w wersji XS został wyposażony w napęd na cztery koła, elementy zabezpieczające nadwozie, oryginalne, zewnętrzne detale stylistyczne oraz specjalny wystrój wnętrza. Wszystkie te komponenty tworzą wizerunek stylowego, praktycznego i nowoczesnego łowcy przygód, idealnego do dalekich eskapad i prowadzenia niebanalnego trybu życia.

 

597x500_SpaceTourer_Ë_Design

PEŁEN ENERGII DESIGN Z WYRAZISTYMI ELEMENTAMI GRAFICZNY

Citroën Spacetourer 4X4 Ë Concept to przykład doskonałego wyczucia w tworzeniu kompozycji kolorów i materiałów, użytych do wykończenia nadwozia i wnętrza samochodu. Efektem jest wyrazisty, podkreślony przez elementy graficzne charakter i pełen energii wygląd.

Design nadwozia łączy najlepsze elementy koncepcji Vana i SUVa i podkreśla duże możliwości jazdy w terenie, poza utartymi szlakami. Spacetourer 4X4 Ë Concept został wyposażony w specjalne "kły" z przodu i z tyłu oraz w relingi dachowe, wykończone satynowym aluminium. Charakterystyczne logo "4X4" jest widoczne pod lusterkami bocznymi i na pokrywie bagażnika. Opony wyposażono w łańcuchy śnieżne.

Unoszące się nad ziemią, unikające stylistycznej agresywności nadwozie kojarzy się z witalnością i równowagą. Design Citroëna Spacetourer 4X4 Ë Concept podkreśla jego wyjątkowość i oryginalność dzięki nietypowemu doborowi kolorów. Lakier Technical White, użyty z przodu i z tyłu samochodu, dodaje mu charakteru.

Boki samochodu oraz pokrywa silnika są ozdobione interesującymi wzorami w kolorze Technical Grey, przypominającymi kamuflaż. Ciekawy efekt stylistyczny podkreśla czerwona kalkomania. Ten sam akcent kolorystyczny pojawia się na kołach o rozmiarze 19'', wykończonych w odcieniu ciemnego chromu.

KOLEKCJA Ë

1500x500_collection_Ë

Spacetourer 4X4 Ë Concept, doskonale podkreślający atuty wersji produkcyjnej, to świetna propozycja dla amatorów stylu, komfortu i najnowszych technologii, z których można korzystać również w terenie. Ekskluzywny i elegancki design wykorzystuje te same połączenia kolorów i materiałów, co produkty z kolekcji "Ë". Projekt umacnia wizerunek Marki i podkreśla jej wyjątkowy know-how.

Kolekcja "Ë" to linia nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie, lifestyle'owych produktów, dostępnych w niewielkich seriach. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego dla Marki grafemu. Wymawia się ją z odpowiednim akcentem.

NAPĘD NA CZTERY KOŁA

Citroën Spacetourer 4X4 Ë Concept to samochód, który zaprasza do świata pełnego przygód. Został wyposażony w silnik Diesla BlueHDi 150 S&S oraz sześcioprzełożeniową, manualną skrzynię biegów, dzięki czemu doskonale radzi sobie w terenie zachowując najwyższy poziom komfortu.

Samochód wyposażono w napęd 4X4 firmy Automobiles Dangel, francuskiego specjalisty projektowania napędów terenowych (jest już dostępny w sieci Citroën na specjalne zamówienie). To propozycja dla klientów, którzy intensywnie wykorzystują swoje samochody w różnych warunkach.

System 4X4 otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości korzystania z samochodu, jednocześnie zwiększając jego bezpieczeństwo i osiągi. Zapewnia przyczepność na bardzo śliskich i luźnych podłożach. Możliwość zablokowania tylnej osi za pośrednictwem pokrętła na desce rozdzielczej pozwala wydostać się z najgorszej opresji.

Napęd na cztery koła działa jeszcze skuteczniej w wersji XS, pozwalając na utrzymanie odpowiedniej trakcji w najtrudniejszych warunkach.

transfo-4x4_SpaceTourer_Ë-1
520x293_interieur

Boczne, przesuwane drzwi Citroëna Spacetourer 4X4 Ë Concept zapewniają użytkownikom dostęp do niezwykle przestronnego, wykończonego ze smakiem i tworzącego ciepły, przyjazny klimat wnętrza.

 

Wyjątkowość tej wersji, którą widać zwłaszcza po sposobie wykonania deski rozdzielczej i tapicerki, dodatkowo podkreśla duży, przeszklony dach z dwiema niezależnymi roletami przeciwsłonecznymi.

 

Zestawienie barwy niebieskiej, bieli i czerwieni to ukłon w stronę świata wyszukanej stylistyki, zainspirowany kolekcją "Ë". Połączenie tych kolorów subtelnie podkreśla bogatą tradycję francuskiej elegancji i wyznacza nowe trendy we wzornictwie.

 

Siedzenia wykończono miękką, ciepłą tapicerką. Biała skóra zdobi górną część oparć foteli oraz zagłówki. Niższe partie wykończono szarą, cętkowaną alcantarą, tworzącą interesujący kontrast wizualny.

 

PRZESTRONNOŚĆ

Citroën Spacetourer 4X4 Ë Concept to doskonała propozycja dla rodzin i grup przyjaciół, lubiących aktywnie spędzać czas we własnym gronie i szukających stylowego samochodu, który zapewni im komfortowe podróże. Wygoda, wysoka pozycja za kierownicą i ciepłe, przytulne wnętrze to gwarancja przyjemności z jazdy.

Dostęp do tego funkcjonalnego samochodu ułatwia otwierana szyba w pokrywie bagażnika oraz sterowane bezdotykowo, przesuwane drzwi boczne z obu stron. To pierwszy model w segmencie, posiadający takie rozwiązanie. Użytkownicy Citroëna Spacetourer 4X4 Ë Concept mogą otwierać i zamykać drzwi mając zajęte ręce − dostęp do wnętrza nigdy nie był łatwiejszy.

Pasażerowie mają do dyspozycji schowki o łącznej pojemności 74 litrów, otwarte (schowki w desce rozdzielczej) i zamknięte (pojemniki w drzwiach). Z tyłu jest wystarczająco dużo przestrzeni, by pomieścić deskę snowboardową, wyposażenie służące do wypoczynku czy inne elementy kolekcji "Ë". W wersji pięciomiejscowej samochód oferuje przestrzeń bagażową o pojemności nawet 2 metrów sześciennych.
1500x646_SpaceTourer_Ë_Performance
Top