Przeglądaj treść

HYBRYDA PLUG-IN CITROËNA 

Jeszcze lepsze osiągi, które zwiększają poziom komfortu

Dzięki połączeniu silnika elektrycznego ze spalinowym możesz cieszyć się relaksującą jazdą, mocą 225 km i błyskawicznym przyspieszeniem.

KORZYŚCI Z PROWADZENIA ​HYBRYDY CITROËNA

Poczuj, czym jest ë-komfort

Skorzystaj z zalet zawieszenia z Progressive Hydraulic Cushions™*, foteli Citroën Advanced Comfort® i pełnej gamy systemów wspomagających kierowcę.

Ciesz się brakiem wibracji, jazdą w ciszy i niezwykle łatwą eksploatacją napędu elektrycznego. Poczujesz się jak w kokonie, który zapewni Ci unikalny komfort i doskonałe samopoczucie.

 

 

*progresywne ograniczniki hydrauliczne

Oszczędności w codziennej eksploatacji

Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in możesz znacząco zredukować koszty paliwa podczas codziennych przejazdów.

Mimo zastosowania nowoczesnej technologii hybrydowej częstotliwość przeglądów jest taka sama, jak w przypadku wersji spalinowej. Przekaż obsług serwisową Twojego samochodu w ręce wyszkolonych ekspertów pracujących w sieci autoryzowanych serwisów Citroëna.

Połączone zalety napędu elektrycznego i spalinowego

Ładując akumulatory codziennie możesz cieszyć się jazdą w trybie w 100% elektrycznym. Korzystaj z doskonałych osiągów, pełnej dostępności momentu obrotowego i dynamicznych przyspieszeń. Zaznaj komfortu jazdy w ciszy.

Planujesz dłuższą eskapadę? Pozwól, by do akcji wkroczył silnik spalinowy.

Ograniczaj emisję co2
Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej plug-in ograniczysz emisję CO2 do poziomu 32g/km (WLTP). Gdy korzystasz z trybu w 100% elektrycznego, Twój samochód nie emituje CO2.
Oszczędzaj w codziennej eksploatacji
Codzienne ładowanie akumulatorów w samochodzie z napędem hybrydowym plug-in umożliwia znaczne ograniczenie kosztów paliwa.
Optymalizuj zużycie paliwa
Dzięki średniemu zużyciu paliwa na poziomie 1,4 l / 100 km (WLTP) korzystanie z hybrydy plug-in oznacza znaczne oszczędności w porównaniu do wersji spalinowej.
Hamuj, by odzyskać energię
Twoja hybryda plug-in częściowo doładowuje akumulatory podczas hamowania lub zwalniania. Dzięki temu odzyskujesz zasięg nawet nie myśląc o tym.

3 TRYBY JAZDY DLA TWOJEGO KOMFORTU

Tryb elektryczny

Wykorzystaj zalety poruszania się w trybie w 100% elektrycznym: jazdę w ciszy i brak emisji CO2. Tryb ten doskonale sprawdza się w warunkach miejskich i automatycznie włącza się po uruchomieniu Twojej hybrydy plug-in (podw warunkiem naładowania akumulatorów) .

Tryb hybrydowy

Niech Twój samochód sam zdecyduje! Napęd elektryczny i spalinowy włączają się w zależności od stylu jazdy i charakteru drogi. Twoja hybryda plug-in dostosowuje się do warunków, by w możliwie najbardziej optymalny sposób wykorzystać energię elektryczną.

Tryb sport

Skorzystaj z pełnej mocy napędu spalinowego, wspartego energią elektryczną. Przyspieszaj i zwalniaj ciesząc się niezwykłą wygodą wynikającą z zastosowania technologii hybrydowej. 

Codzienne ładowanie twojej hybrydy plug-in jest łatwiejsze niż myślisz!

  • ŁADOWANIE W DOMU - możesz w łatwy sposób zorganizować instalację stacji ładowania zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej. Citroën zdecydował się na współprace z dwiema firmami partnerskimi, których zadaniem jest wspieranie Cię w wyborze i instalacji najbardziej odpowiedniego rozwiązania do ładowania.
 
  • ŁADOWANIE W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ - z łatwością znajdziesz stację ładowania w pobliżu Twojej pracy lub miejsc, które często odwiedzasz.
 
  • ŁADOWANIE W DŁUGICH PODRÓŻACH - w Europie znajdziesz coraz więcej stacji ładowania na swojej trasie. 

Usługi, które ułatwiają korzystanie z napędu hybrydowego

  • CHARGE MY CAR - Zarządzaj zasięgiem, ładowaniem i zdalnym ustawieniem temperatury w kabinie siedząc wygodnie na sofie w pokoju. Możesz to zrobić za pośrednictwem telefonu z aplikacją My Citroën
 
  • MY CITROËN - Zdalnie sprawdzaj zasięg i zarządzaj ładowaniem oraz ustawieniem temperatury w kabinie dzięki aplikacji My Citroën
 
 
 
 

NOWY SUV C5 AIRCROSS HYBRID

Wybierz silnik, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i stylu życia. Design, komfort i praktyczne rozwiązanie w kokpicie będą identyczne – bez względu na to, czy wybierzesz Citroëna C5 Aircross w wersji hybrydowej plug-in, czy też zdecydujesz się na silnik spalinowy.

  • Nowy C5 Aircross w wersji hybrydowej plug-in zapewnia optymalne osiągi dzięki silnikowi elektrycznemu, który wspiera jednostkę spalinową. Łączna moc układu wynosi 225 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 320 Nm.
  • Wybierając tę wszechstronną wersję możesz czerpać przyjemność z jazdy w trybie elektrycznym i wjeżdżać do stref miejskich objętych ograniczeniami w ruchu pojazdów spalinowych. Silnik spalinowy doskonale sprawdzi się podczas dłuższych podróży.
  • Nowy Citroën C5 Aircross dostępny jest również z wydajnymi i dynamicznymi silnikami spalinowymi najnowszej generacji, spełniającymi normę Euro 6:
  • silnik benzynowy 1.2 PureTech 130 S&S z sześcioprzełożeniową skrzynią manualną lub ośmioprzełożeniową skrzynią automatyczną EAT8
  • silnik Diesla 1.5 BlueHDi 130 S&S z sześcioprzełożeniową skrzynią manualną lub ośmioprzełożeniową skrzynią automatyczną EAT8

NOWY CITROËN C5 X HYBRID

Nowy Citroën C5 X to wyjątkowe połączenie elegancji sedana, dynamicznej linii kombi i podwyższonej sylwetki SUV-a. Samochód zapewnia pasażerom doskonałe samopoczucie dzięki zastosowaniu rozwiązań programu Citroën Advanced Comfort®, które tworzą we wnętrzu klimat kojarzący się z wygodnym salonem.

 

Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w zaawansowane technologie umożliwiające półautonomiczną jazdę oraz nowy interfejs komunikacyjny z ekranem dotykowym 12" i funkcją rozpoznawania głosu. Samochód dostępny jest w wersji hybrydowej plug-in lub benzynowej. Wybór należy do Ciebie!