Przeglądaj treść

C5 X PLUG-IN HYBRID

Dostępny online i w salonach
Już od 224 800 zł brutto
Oprócz wersji benzynowej C5 X jest również dostępny z napędem hybrydowym plug-in. Wersja ta doskonale sprawdza się w każdych warunkach, zarówno podczas codziennych przejazdów w mieście, jak i spontanicznych podróży. Nowy, zaawansowany technologicznie i wszechstronny  C5 X Hybrid wpisuje się w trendy nowoczesnej elektromobilności i zaprasza pasażerów do podróży w klasie ë-Komfort.
NAWET 64 KM ZASIĘGU W TRYBIE ELEKTRYCZNYM

C5 X Hybrid doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Samochód w trybie elektrycznym zapewnia:

 • Zasięg do 64 km (w zależności od opcji wyposażenia i rzeczywistych warunków eksploatacji)
 • Możliwość poruszania się w ciszy do prędkości 135 km/h
 • Jazdę z poszanowaniem środowiska dzięki braku emisji CO2

Akumulatory w  C5 X Hybrid objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km do poziomu 70% fabrycznej wydajności.

 
100% WYDAJNOŚCI

Łatwe, relaksujące i płynne prowadzenie dzięki atutom napędu hybrydowego:

 • Silnik benzynowy o mocy 180 KM i jednostka elektryczna osiągająca 81,2 kW (110 KM): moc łączna 225 KM, maksymalny moment obrotowy 360 Nm
 • Cztery tryby jazdy: Elektryczny, Hybrydowy, Komfort i Sport
 • Zużycie paliwa od 1,3 l/100 km, emisja CO2 od 29 g/km (cykl WLTP)
 • Optymalizacja zużycia paliwa w przypadku codziennego ładowania akumulatorów
 • Tryb Brake, który umożliwia odzyskiwanie energii w trakcie zwalniania i hamowania
 
SZYBKIE I PRAKTYCZNE CODZIENNE ŁADOWANIE

Istnieje wiele metod ładowania akumulatorów w  C5 X Plug-in Hybrid:

 • Wall Box: korzystając z opcjonalnego kabla Typu 3 można uzupełnić 100% energii w 3 godz. 25 min., a z opcjonalną ładowarką pokładową o mocy 7,4 kW − w 1 godz. 40 min.
 • Gniazdko Green’Up: naładowanie akumulatora z wykorzystaniem opcjonalnego, wzmocnionego kabla Typ 2 zajmuje 3 godz. 55 min.
 • Gniazdko standardowe: uzupełnienie 100% energii w trakcie nocy za pomocą standardowego kabla Typ 2 trwa 7 godz. 5 min.

Szybkie stacje ładowania o mocy 100 kW nie są kompatybilne z  C5 X Plug-in Hybrid.

 

Ë-KOMFORT HYBRYDY PLUG-IN

Przyjemność z jazdy

Brak hałasu i wibracji, przemyślana izolacja akustyczna eliminująca odgłosy z zewnątrz dzięki zastosowaniu laminowanych szyb z przodu i z tyłu. Podróżowanie C5 X Hybrid odbywa się w warunkach optymalnego komfortu i niezwykłej ciszy. 

Dzięki połączeniu mocy obu silników samochód rusza sprawnie i płynnie. Elektrycznie sterowana automatyczna skrzynia biegów ë-EAT8, szybka i wydajna, zwiększa przyjemność z jazdy i zapewnia optymalną dostępność momentu obrotowego.

 

CZTERY TRYBY JAZDY

Przełącznik na konsoli centralnej umożliwia wybór jednego z czterech trybów jazdy: Elektrycznego, Hybrydowego, Komfort lub Sport. Charakterystyka aktywnego zawieszenia Citroën Advanced Comfort® dostosowuje się do wybranego trybu.

 • Elektryczny: zasięg samochodu wynosi do 64 km i wystarcza do pokonywania większości codziennych tras bez zużycia kropli paliwa.
 • Hybrydowy: komputer automatycznie zarządza pracą silnika spalinowego i elektrycznego optymalizując wydajność napędu.
 • Komfort: ustawienie to bazuje na trybie Hybrydowym, zapewnia jednak jeszcze wyższy komfort dzięki zmodyfikowanej charakterystyce aktywnego zawieszenia Citroën Advanced Comfort®.
 • Sport: w tym trybie C5 X Hybrid wykorzystuje pełen potencjał osiągów dzięki wsparciu silnika elektrycznego, który zwiększa moc układu napędowego do 225 KM. Aktywne zawieszenie Citroën Advanced Comfort® usztywnia się, co sprawia, że samochód jeszcze lepiej się prowadzi.

GŁÓWNE CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA ZASIĘG SAMOCHODU

PRĘDKOŚĆ
Przy prędkości 130 km/h zasięg C5 X Hybrid jest niższy o połowę w porównaniu do danych WLTP. 
TEMPERATURA
Warunki pogodowe zmieniają sposób eksploatacji samochodu (włączenie ogrzewania lub chłodzenia wnętrza) i tym samym wpływają na zasięg samochodu. 
STYL JAZDY
Płynna, pozbawiona szarpnięć jazda optymalizuje zasięg  C5 X Hybrid. 
OBCIĄŻENIE
Akcesoria przewożone na dachu oraz ciężki bagaż mają wpływ na poziom zużycia energii i paliwa. 

PRZEPROWADŹ SYMULACJĘ ZASIĘGU TWOJEGO NOWEGO CITROËNA C5 X HYBRID

ŁATWE ŁADOWANIE

Ładowanie C5 X Hybrid jest bardzo proste.

 • Kable do ładowania przechowywane są w specjalnym miejscu pod podłogą bagażnika.
 • Umieszczone na lewym tylnym nadkolu gniazdo ładowania wyposażone jest w diodę LED, która sygnalizuje etap procesu. Możesz również monitorować jego przebieg za pośrednictwem aplikacji My Citroën.
 • Gdy samochód porusza się w trybie elektrycznym, pod lusterkiem wstecznym w kabinie zapala się niebieska dioda, która jest doskonale widoczna dla innych użytkowników dróg. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w miastach, w których obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów spalinowych.
 • Ładowanie można zaprogramować za pośrednictwem aplikacji My Citroën, co umożliwia skorzystanie z preferencyjnych opłat za energię elektryczną poza godzinami szczytu.

METODY ŁADOWANIA

Jest kilka metod, dzięki którym w zależności od potrzeb naładujesz  C5 X Hybrid w domu lub poza nim:

 • Wall Box: korzystając z opcjonalnego kabla Typu 3 naładujesz akumulatory w 100% w 3 godz. 25 min. (16 A) lub 1 godz. 40 min. (32 A, z opcjonalną ładowarką pokładową o mocy 7,4 kW). Stacje Wall Box znajdują się przy drogach i na parkingach, możesz również zainstalować ją w domu.
 • Wzmocnione gniazdko 14 A Green’Up: uzupełnisz energię w akumulatorach w 3 godz. 55 min. korzystając z opcjonalnego, wzmocnionego kabla Typu 2.
 • Standardowe gniazdko domowe 8 A: pełne naładowanie akumulatorów z wykorzystaniem standardowego kabla Typu 2 zajmuje 7 godz. 5 min.

 

Aby zapewnić Ci pełne wsparcie w procesie instalacji wybranego rozwiązania, Citroën nawiązał współpracę z firmą Elocity. Dzięki temu masz gwarancję, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem najwyższej jakości, w najkorzystniejszej cenie.

PRZEPROWADŹ SYMULACJĘ CZASU ŁADOWANIA TWOJEGO  C5 X HYBRID

 

ADVISOR: OPINIE KLIENTÓW O C5 X HYBRID

0 WYNIK
ŚREDNIA OCENA
-/5
0 Klienci przyznali 5 gwiazdek
0 Klienci przyznali 4 gwiazdek
0 Klienci przyznali 3 gwiazdek
0 Klienci przyznali 2 gwiazdek
0 (1) gwiazdka

Citroën
Advisor

Dostęp do Citroën Advisor i korzystanie z niego podlegają Ogólnym warunkom użytkowania oraz obowiązującym przepisom. 

NAPISZ PIERWSZĄ OPINIĘ

POZNAJ WSZYSTKIE OPINIE

INTUICYJNY INTERFEJS

Specjalne menu informacyjne w C5 x hybrid

C5 X w wersji hybrydowej plug-in ma specjalnie skonfigurowane wyświetlacze, których menu dostosowane jest do jazdy w trybie elektrycznym:

 • Cyfrowy zestaw wskaźników wyświetla informacje o stanie naładowania akumulatorów i zasięgu, jest również wyposażony we wskaźniki mocy i przepływu energii. 
 • Na ekranie dotykowym wyświetlany jest aktualny status funkcjonowania systemu oraz parametry odroczonego ładowania, wstępnego ustawienia temperatury wnętrza i funkcji e-save, która umożliwia zachowanie energii w akumulatorach na później. Jest ona przydatna, gdy kierowca planuje przejechanie określonej liczby kilometrów w trybie elektrycznym. 

Podczas ładowania C5 X Hybrid na ekranie wyświetlana jest również informacja o czasie pozostałym do zakończenia procesu.

USŁUGI KOMUNIKACYJNE DOSTĘPNE W C5 X HYBRID

Aplikacja my Citroën

Dzięki aplikacji My Citroën możesz za pośrednictwem smartfona sprawdzać status procesu ładowania oraz aktualny zasięg Twojego  C5 X Hybrid. Umożliwia ona również zaplanowanie ładowania w późniejszym terminie oraz wstępne ustawienie temperatury wnętrza. 

 

Aplikacja free2move 

Aplikacja Free2Move zapewnia dostęp do usługi Charge My Car i sieci ponad 260 000 stacji ładowania w Europie. Dzięki niej zlokalizujesz dostępne stacje, które są kompatybilne z  C5 X Hybrid.

PODRÓŻUJ  C5 X HYBRID BEZ STRESU

Zlokalizuj na mapie stacje ładowania kompatybilne z Nowym Citroënem C5 X Hybrid w pobliżu Twojego domu lub na trasie, którą planujesz pokonać.  

Dedykowany zespół, który będzie Cię wspierać

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedzi.

BLISKOŚĆ

Dealerzy Citroëna : poniżej 16 minut* jazdy

Serwisy Citroëna : poniżej 22 minut* jazdy

(*uśredniając)

EKSPERTYZA

Ponad 53 dealerów Citroëna

Ponad 76 serwisów Citroëna

(w całym kraju)

JAKOŚĆ

Ocena naszych produktów: 3/5

Ocena naszych usług posprzedażowych: 4,8/5

(Advisor: Certyfikowane recenzje klientów)