SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

Kolekcja samochodów

Największy na świecie zbiór samochodów Citroëna!

W Conservatoire Citroën jest ponad czterysta samochodów – jest to największa na świecie kolekcja pojazdów Marki. Większość z nich jest w doskonałym stanie.
Pod stalowym stropem głównego budynku kryje się niezwykła flota Conservatoire posegregowana według dziesięcioleci (od 1919 roku do 2000). Zbiór podzielony jest także na grupy tematyczne:

 • sport
 • przygoda
 • samochody dostawcze
 • samochody nietypowe
 • samochody koncepcyjne i prototypy.
Conservatoire Citroën – Kolekcja samochodów

Modele przedwojenne

Conservatoire Citroën – Modele przedwojenne

W Conservatoire znajduje się wiele przedwojennych modeli – prawdziwych świadków i uczestników narodzin Marki. Od Type A, przez B10, C4, C6 czy Rosalie, aż do Traction Avant. Możesz odbyć podróż w czasie, na nowo odkrywając technologie i wynalazki, które sprawiały, że Citroën był zawsze o krok przed innymi producentami.

Modele powojenne

Conservatoire Citroën – Modele powojenne

W Conservatoire licznie zgromadzono najstarsze modele wyprodukowane przez André Citroëna. Kolekcja obejmuje jednak także wiele samochodów powojennych, z których niejeden zyskał status kultowego: 2 CV, piękny model DS, luksusowy coupé SM czy wreszcie współczesne samochody w rzadko spotykanych wersjach.
Krok po kroku możesz śledzić innowacyjne technologie i modele, dzięki którym Marka stała się jednym z międzynarodowych potentatów motoryzacyjnych.

Samochody dostawcze

Le Conservatoire Citroën – Samochody dostawcze

Twórcy kolekcji nie zapomnieli o samochodach dostawczych. Ten prawdziwy skarbiec, jakiem jest Conservatoire, kryje w sobie unikalne eksponaty, w tym ostatni wyprodukowany egzemplarz modelu H, słynnego furgonu z falistej blachy. Jego produkcję zakończono w fabryce w Aulnay-sous-Bois w 1981 po długiej karierze rozpoczętej w 1947 roku.

Sport i wyprawy

Conservatoire Citroën – Sport i przygoda

Sport i wyprawy zawsze stanowiły istotną część dziedzictwa Citroëna: wystarczy przypomnieć wyprawy: Żółtą i Czarną, rajdy, w tym WRC, a ostatnio także zaangażowanie Marki w WTCC.
Zbiory Conservatoire umożliwią Ci zajęcie miejsca za kierownicą modelu C4 z napędem półgąsienicowym, 2CV Cross, ale też ZX, który brał udział w Rajdzie Paryż-Moskwa-Pekin w 1992 roku.

Osobliwości

Conservatoire Citroën – Osobliwości

W kolekcji Conservatoire Citroën znajdują się także pojazdy niezwykłe, zarówno z racji ich historii, jak i z powodu ich cech szczególnych. Czy wiesz, że dzięki modelowi Type J Citroën miał swój udział w konstruowaniu kół zębatych stosowanych w ciągnikach? Czy przyszłoby Ci do głowy, że w latach 70. projektanci Marki stworzyli dwuosobowy helikopter? Znasz historię "pancernego" DS Spécial?

Archiwalna dokumentacja

Prawie półtora kilometra półek!

Conservatoire Citroën – Archiwalna dokumentacja

Conservatoire Citroën to nie tylko kolekcja samochodów i specjaliści zajmujący się renowacją dawnych modeli. Kryje się tu kolejny skarb: archiwum!
Zwykle zamknięte dla publiczności, mieści wyjątkowe zbiory dokumentów:

 • rejestry numerów nadwozi
 • szkice i plany biur konstrukcyjnych Citroëna
 • plakaty i katalogi
 • biuletyny informacyjne i magazyny   
 • artykuły prasowe
 • dokumentacje techniczne
 • szkice projektantów.

Informacje praktyczne

Aby zwiedzić Conservatoire Citroën, napisz email do Martine Darblade: martine.darblade@citroen.com

Conservatoire Citroën – Adres

Adres :
Conservatoire Citroën
Case Courrier AN 081
Bd André Citroën
BP 13
93601 Aulnay-sous-Bois CEDEX

Conservatoire Citroën – Kontakt

Kontakt :
Telefon: 01 56 50 80 22
Email: conservatoire@citroen.com

Top