SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekierowanie nastąpi za sekund

NOWY CITROËN C5 X HYBRID

ELEKTRYCZNY NA CO DZIEŃ. BENZYNOWY, GDY JEST TAKA POTRZEBA

Oprócz wersji benzynowej C5 X jest również dostępny z napędem hybrydowym plug-in. Wersja ta doskonale sprawdza się w zróżnicowanych warunkach, zarówno podczas codziennych przejazdów w mieście, jak i spontanicznych podróży. Nowy, zaawansowany technologicznie i wszechstronny Citroën C5 X Hybrid wpisuje się w trendy nowoczesnej elektromobilności i umożliwia pasażerom podróżowanie w klasie ë-Komfort.

Citroën C5 X na nadmorskiej drodze

NAWET 55 KM ZASIĘGU W TRYBIE ELEKTRYCZNYM

Nowy Citroën C5 X Hybrid doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Samochód w trybie elektrycznym zapewnia:

 • Zasięg do 54 lub 55 km (w zależności od opcji wyposażenia i rzeczywistych warunków eksploatacji)
 • Możliwość poruszania się w ciszy do prędkości 135 km/h
 • Ekologiczną jazdę dzięki braku emisji CO2

Akumulatory w Nowym Citroënie C5 X Hybrid objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km do poziomu 70% fabrycznej wydajności.

Kierownica Citroëna C5 X

100% WYDAJNOŚCI

Łatwe, relaksujące i płynne prowadzenie dzięki atutom napędu hybrydowego:

 • Silnik benzynowy o mocy 180 KM i jednostka elektryczna osiągająca 81,2 kW (110 KM): moc łączna 225 KM, maksymalny moment obrotowy 360 Nm
 • Cztery tryby jazdy: Elektryczny, Hybrydowy, Komfort i Sport
 • Zużycie paliwa od 1,3 l/100 km, emisja CO2 od 29 g/km (cykl WLTP)
 • Optymalizacja zużycia paliwa w przypadku codziennego ładowania akumulatorów
 • Tryb Brake, który umożliwia odzyskiwanie energii w trakcie zwalniania i hamowania
Citroën C5 X podłączony do stacji Wall Box na podjeździe

SZYBKIE I PRAKTYCZNE CODZIENNE ŁADOWANIE

Istnieje wiele metod ładowania akumulatorów w Nowym Citroënie C5 X Hybrid:

 • Wall Box: korzystając z opcjonalnego kabla Typ 3 można uzupełnić 100% energii w 3 h 25 min, a z opcjonalną ładowarką pokładową o mocy 7,4 kW − w 1 h 40 min.
 • gniazdko Green’Up: naładowanie akumulatora z wykorzystaniem opcjonalnego, wzmocnionego kabla Typ 2 zajmuje 3 h 55 min.
 • gniazdko standardowe: uzupełnienie 100% energii w trakcie nocy za pomocą standardowego kabla Typ 2 trwa 7 h 5 min.

Szybkie stacje ładowania o mocy 100 kW nie są kompatybilne z Nowym Citroënem C5 X Hybrid.

Widok mężczyzny prowadzącego Citroëna C5 X z profilu

Ë-KOMFORT HYBRYDY PLUG-IN

PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

Brak hałasu i wibracji, przemyślana izolacja akustyczna eliminująca odgłosy z zewnątrz dzięki zastosowaniu laminowanych szyb z przodu i z tyłu... Podróżowanie Nowym Citroënem C5 Hybrid odbywa się w warunkach optymalnego komfortu i niezwykłej ciszy. Dzięki połączeniu mocy obu silników samochód rusza sprawnie i płynnie. Szybka i wydajna, elektrycznie sterowana automatyczna skrzynia biegów ë-EAT8 zwiększa przyjemność z jazdy i zapewnia stałą dostępność momentu obrotowego.

ZASIĘG

GŁÓWNE CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA ZASIĘG SAMOCHODU

Piktogram prędkościomierza

PRĘDKOŚĆ

Przy prędkości 130 km/h zasięg Nowego Citroëna C5 X Hybrid jest niższy o połowę w porównaniu do danych WLTP.

Piktogram temperatury

TEMPERATURA

Warunki pogodowe zmieniają sposób eksploatacji samochodu (włączenie ogrzewania lub chłodzenia wnętrza) i tym samym wpływają na zasięg samochodu.

Piktogram stylu jazdy

STYL JAZDY

Płynna, pozbawiona szarpnięć jazda optymalizuje zasięg Twojego Nowego Citroëna C5 Hybrid.

Piktogram obciążenia

OBCIĄŻENIE

Akcesoria przewożone na dachu oraz ciężki bagaż mają wpływ na poziom zużycia energii i paliwa.

Citroën C5 X w trakcie ładowania i pokrywa gniazda ładowania z diodą LED

ŁATWE ŁADOWANIE

Ładowanie Nowego Citroëna C5 X Hybrid jest bardzo proste.
 • Kable do ładowania przechowywane są w specjalnym miejscu pod podłogą bagażnika.
 • Umieszczone na tylnym lewym nadkolu gniazdo ładowania wyposażone jest w diodę LED, która sygnalizuje etap procesu. Możesz go również monitorować za pośrednictwem aplikacji My Citroën.
 • Gdy samochód porusza się w trybie elektrycznym, pod lusterkiem wstecznym w kabinie zapala się niebieska dioda, która jest doskonale widoczna dla innych użytkowników dróg. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w miastach, w których obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów spalinowych.
 • Ładowanie można zaprogramować za pośrednictwem aplikacji My Citroën, co umożliwia skorzystanie z preferencyjnych opłat za energię elektryczną poza godzinami szczytu.


  METODY ŁADOWANIA

  Jest kilka metod, dzięki którym w zależności od potrzeb naładujesz Nowego Citroëna C5 X Hybrid w domu lub poza nim:
 • Wall Box: korzystając z opcjonalnego kabla Typ 3 naładujesz akumulatory w 100% w 3 h 25 min (16A) lub 1 h 40 min (32A) z opcjonalną ładowarką pokładową o mocy 7,4 kW.
 • Stacje Wall Box znajdują się przy drogach i na parkingach, możesz jednak zainstalować ją również w domu.
 • Wzmocnione gniazdko 14A Green’Up: uzupełnisz energię w akumulatorach w 3 h 55 min korzystając z opcjonalnego, wzmocnionego kabla Typ 2.
 • Standardowe gniazdko domowe 8A: pełne naładowanie akumulatorów z wykorzystaniem standardowego kabla Typ 2 zajmuje 7 h 5 min.
 • Citroën C5 X w trakcie ładowania i metody ładowania
  Przełącznik wyboru trybów jazdy w Citroënie C5 X

  CZTERY TRYBY JAZDY

  Przełącznik na konsoli centralnej umożliwia wybór jednego z czterech trybów jazdy: Elektrycznego, Hybrydowego, Komfort lub Sport. Sposób pracy aktywnego zawieszenia Citroën Advanced Comfort® dostosowuje się do wybranego trybu.
 • Elektryczny: zasięg samochodu wynosi do 55 km i wystarcza do pokonywania większości codziennych tras bez zużycia kropli paliwa.
 • Hybrydowy: komputer automatycznie zarządza pracą silnika spalinowego i elektrycznego optymalizując wydajność napędu.
 • Komfort: ustawienie to bazuje na trybie Hybrydowym, zapewnia jednak jeszcze wyższy komfort dzięki zmodyfikowanej pracy aktywnego zawieszenia Citroën Advanced Comfort®.
 • Sport: w tym trybie C5 X Hybrid wykorzystuje pełen potencjał osiągów dzięki wsparciu silnika elektrycznego, który zwiększa moc układu napędowego do 225 KM. Aktywne zawieszenie Citroën Advanced Comfort® usztywnia się, co sprawia, że samochód jeszcze lepiej się prowadzi.
 • INTUICYJNY INTERFEJS

  Citroën C5 X w wersji hybrydowej plug-in ma specjalnie skonfigurowane wyświetlacze, których menu dostosowane jest do jazdy w trybie elektrycznym:

  . Cyfrowy zestaw wskaźników wyświetla informacje o stanie naładowania akumulatorów i zasięgu, jest również wyposażony we wskaźniki mocy i przepływu energii.
  . Na ekranie dotykowym wyświetlany jest aktualny status funkcjonowania systemu oraz ustawienia odroczonego ładowania, wstępnego ustawienia temperatury wnętrza i funkcji e-save, która umożliwia zachowanie energii w akumulatorach na później. Jest ona przydatna, gdy kierowca planuje przejechanie określonej liczby kilometrów w trybie elektrycznym. Podczas ładowania C5 X Hybrid na ekranie wyświetlana jest również informacja o czasie pozostałym do zakończenia procesu.

  USŁUGI KOMUNIKACYJNE

  Trzy osoby na ulicy patrzące na ekran smartfona

  APLIKACJA MY CITROËN

  Dzięki aplikacji My Citroën możesz za pośrednictwem smartfona sprawdzać status procesu ładowania oraz aktualny zasięg Twojego Nowego Citroëna C5 X Hybrid. Umożliwia ona również zaplanowanie ładowania oraz wstępne ustawienie temperatury wnętrza. 

  Stacje ładowania w sieci Free2Move na ekranie smartfona

  APLIKACJA FREE2MOVE

  Aplikacja Free2Move zapewnia dostęp do usługi Charge My Car i sieci ponad 260 000 stacji ładowania w Europie. Dzięki niej zlokalizujesz dostępne stacje, które są kompatybilne z Nowym Citroënem C5 X Hybrid.

  Top